Mucize’nin adı:

Giriş Tarihi: 4.10.2016
Mucize’nin adı: Deniz

4 yıl önce 6’ncı kattaki balkondan düşen, doktorların “Yaşasa da yürüyemez” dediği Berke , 14 ağır ameliyatın ardından ayağa kalkmayı başardı

Üniversite öğrencisi 24 yaşındaki Berke Karaaslan, ölümün kıyısından hayata döndü. 4 yıl önce İstanbul'da ailesiyle birlikte yaşadığı 6'ncı kattaki evlerinin balkonundan düşen Berke Deniz'in duran kalbi kaldırıldığı hastanede çalıştırıldı. Yoğun bakıma alınan genç kız, 52 gün sonra gözlerini açabildi. Bacakları, kalçası ve omurgasındaki kırıklar nedeniyle doktorlar "Her an kaybedebiliriz. Yaşasa bile yürüyemez, yatağa bağımlı olur" dedi. Böbreklerinin de iflas etmesi nedeniyle 25 gün diyalize bağlanan genç kız, 1 yıl boyunca yatağa bağımlı yaşadı. Psikolojik destek almaya başlayan genç kız, herkesin kendisinden ümidi kestiği anda yeniden hayata tutundu. 14 ağır ameliyat geçiren genç kız kazadan 2 yıl sonra yürümeye başladı.

DİPLOMASINI DA ALDI
Yarım kalan, Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Öğrenimi Bölümü'nü de tamamlayarak geçen haziranda diplomasını alan genç kız, "Ailemin de büyük desteğiyle inancımı hiç kaybetmedim. bile hayalken şimdi diplomamı almanın sevincini yaşıyorum" dedi. Genç kızın tedavisini ve ameliyatlarını yapan Konya'da özel bir hastanede çalışan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Arazi ise "İlk geldiğinde yürümesi mümkün değildi. İki ayağında ciddi şekil bozuklukları vardı ve içe doğru dönüktü. Kalçasındaki kırığı belindeki yaralara müdahale ettikten sonra tedavi edebildik. Tekrarlayan ameliyatlarla açılıp kapanmayan dizini ve ayak bileğini düzelttik. Sonunda ayakta durmaya başladı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mucize’nin adı: Deniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN