Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcı Rüzgar Çetin'in tahliyesine itiraz etti

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şakar, Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya karıştığı iddiasıyla yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılan Rüzgar Çetin'in tahliyesine itiraz etti.

Giriş Tarihi: 5.10.2016 16:24 Güncelleme Tarihi: 5.10.2016 17:28
Savcı Rüzgar Çetin'in tahliyesine itiraz etti

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin, Beşiktaş'ta bilinçli taksirle bir polis memurunun şehit olmasına, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı Rüzgar Çetin'in "verilen ceza miktarı, tutuklulukta geçirdiği süre, mağdurların şikayetlerinden vazgeçmesi" göz önüne alınarak oy çokluğuyla tahliye edilmesi kararına, duruşma savcısı itirazda bulundu.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Rüzgar Çetin hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Şakar, mevcut delil durumu, dosyadaki raporlar ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak Çetin'in tutuklanmasını, mahkeme aksi kanaatte ise sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulması talebini içeren dilekçesini, davaya bakan İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesine sundu.

RÜZGAR ÇETİN’E ‘JET’ TAHLİYE...

Savcının talebini, önce oy çokluğuyla tahliye kararını veren İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirecek. Mahkeme, verdiği kararı değiştirmez ise savcılığın itirazını bir üst mahkeme olan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirerek, tahliyeye ilişkin nihai kararı verecek.

ŞEHİT POLİSİN AİLESİ ŞİKÂYETİNDEN VAZGEÇTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı Rüzgar Çetin'in tahliyesine itiraz etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN