Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de görme lerin hayatı tehlikede

'de denize yakın kaldırımda bulunan kabartmalı ve sarı renkli yürüme yollarının bozulması, görme ler için riskleri arttırıyor.

Giriş Tarihi: 7.10.2016 11:08 Güncelleme Tarihi: 7.10.2016 11:24
İzmir'de görme engellilerin hayatı tehlikede

Birinci Kordon'da, deniz tarafındaki kaldırımda bulunan kabartmalı ve sarı renkli yürüme yollarının bozulması, görme ler için büyük tehlike oluşturuyor.

Görme engellilerin, bastonlarını kullanarak kolayca yürüyebilmeleri için yapılan, sarı renkteki kabartmalı yollar, genellikle araç parkları veya kaldırımlara eşya konulmasıyla işgal ediliyor. Bunlara çarpan görme engelliler, zaman yaralanabiliyor. Birinci Kordon'da ise daha farklı ve tehlikeli bir durum yaşanıyor.

GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARIN HAYATİ TEHLİKELERİ VAR

Kaldırımdaki taşların kırılması nedeniyle karbartmalı görme engelli yolu da bazı bölümlerde kesintiye uğruyor. Bu durum, deniz kenarındaki kaldırımda yürüyen görme engelliler için, her an tökezleyip veya yönünü şaşırıp denize düşme tehlikesi oluşturuyor. Tehlikeye dikkat çeken çevredeki vatandaşlar, kimse zarar görmeden kaldırımın bozulan bu bölümünün onarılmasını bekliyor.

Öte yandan Çankaya semtinde ise bazı kaldırımlardaki kırılıp yırtılan sarı çizgili görme engelli yolları dikkat çekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de görme engellilerin hayatı tehlikede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN