Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahtakale’nin yeni belası: Kaçak içki ve satıcıları

Tahtakale’de kavga ettikleri işadamı Hasan Bat’ı işyerini basarak öldüren kaçak içki ve satıcısı iki zanlı yakalandı. Tahtakale esnafı: “Eskisi gibi tinerci yok. Şimdi bu satıcılar başa bela” diyerek yetkililerden yardım istedi

Giriş Tarihi: 7.10.2016
Tahtakale’nin yeni belası: Kaçak içki ve sigara satıcıları
Tahtakale'de 3 Ekim'de yaşanan olayda, Kuleli Terazi'nin sahibi Hasan Bat'ı (55) bıçakla öldüren, oğlu Onur Bat'ı (30) ise yaralayan kişilerin madde bağımlısı olduğu iddia edilmişti. Bölge esnafı, le ilgili detayları SABAH'la paylaştı. Esnafın verdiği bilgilere göre cinayeti, bölgedeki kaçak ve içki şebekesi işledi.

TEMİZLİK KAVGASI
İsmini paylaşmak istemeyen birçok esnaf, kaçak içkicilerin taşıma yaparken, içki dolu kolileri yere düşürdüğünü, Hasan Bat'ın da şişeleri temizlemeleri ricasında bulunduğunu anlattı. Esnafların iddiasına göre ricaya küfür, tehdit ve hakaretle cevap veren kaçakçılar ile işadamı arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmadan bir süre sonra kaçakçılar, Hasan Bat'ın dükkanına 20-25 kişiyle gelerek işadamı ve oğluna saldırdı. Kaçakçıların bölgede sık sık asayiş olaylarına karıştıklarını ifade eden esnaf, bu kişilerin kendileri için tehdit oluşturduğunu söyledi. Terazici Fatih Sevim, "Burada eskisi gibi tinerci kalmadı. Kaçakçılık işini yapan insanlar ters insanlar. Hasan abiyi de öldürenler kaçak içki ve sigara satıcıları. Kaçakçılar, dükkan sahibini, önemli bir işadamını yok yere öldürdü. Gördüğünüz gibi en ufak bir şeyde cinayet işlendi. Bunlara bulaşmamaya çalışıyoruz. Bunlar bölge esnafı için ciddi tehdit ve oldukça rahatsızız." dedi.

İLK VUKUATLARI DEĞİL
Kıraathaneci Ali T. ise, "Kaçak içki kolisi düştü ve koku yayıldı. Kolileri kaldır deyince çıkan tartışmanın ardından 20-25 kişi gelen kaçakçılar bıçaklıyor. Bu olaylar ilk değil, kaç kez oldu. Bir süre önce de lokantacıları bıçakladılar. Kaçak içki ve sigara imalathanesi olarak kullanılan bazı hanlar var. Esnafa çok zararları oluyor. Vergisini ödeyen, işçi çalıştıran, bir işadamını, devleti zarara uğratan kaçakçılar öldürdü. Tüm bölge esnafı bunlardan rahatsız" diye konuştu.

PARA NEREYE GİDİYOR?
Esnaf Ahmet Özcivan da, "Kaçak içki ve sigaraların parası nereye gidiyor? Bunların devlete zararı var" dedi.

SABIKALARI KABARIK
Saldırıdan sonra 5 adet suç kaydı bulunan V.O. olay yerinde, 15 adet suç kaydı bulunan E.O. isimli şüpheli Esenler'de gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahtakale’nin yeni belası: Kaçak içki ve sigara satıcıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN