Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çılar mühendisi komalık etti

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Balıkçılar mühendisi komalık etti

Rumeli Feneri’ne veri toplamaya giden mühendis çıların saldırısına uğradı. Kafatasında oluşan mühendis komaya girdi. Olaya tepki gösteren babası ise “Oğlumu balıkçılıkla okuttum” dedi

İstanbul İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde su ürünleri mühendisi olarak çalışan 32 yaşındaki Mehmet Özdinar ile Gizem Gengiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) birlikte yürüttüğü veri toplama çalışması için önceki gün Rumeli Feneri çı barınağına gitti. Balıkçı teknelerini dolaşarak stok tespiti yapan mühendisler, balıkçılara tuttukları balık miktarıyla ilgili sorular sordu.
İki mühendis, 15.00 sıralarında aynı çalışma için Yardımcılar adlı tekneye gitti. Tekne sahibi Rasim U.'nun oğlu Kemal U.'ya ne kadar balık tuttuğunu soran mühendisler beklemedikleri bir yanıtla karşılaştı. Kemal U., babasının uyuduğunu ve bilgi vermeyeceğini söyledi. Bunun üzerine mühendis Mehmet Özdinar "Cezai işlem uygularız" deyince balıkçı Kemal U., Özdinar'ı göğsünden itti. Kas hastalığından dolayı vücudu kaskatı kesilen mühendis Özdinar sırt üstü yere düştü ve kafasını beton zemine vurdu.
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Özdinar'ın kafatasında ve çenesinde oluştuğu tespit edildi. Özdinar yaklaşık 3 saatlik beyin ameliyatının ardından yoğun bakım servisine alındı. Kemal U. ise polis tarafından gözaltına alındı.
Genç mühendisin babası Osman Nuri Özdinar, 55 yıl balıkçılık yaptığını belirterek "Oğlumu balıkçılıkla büyütmüş, balıkçılık sayesinde okutup mühendis yapmıştım. Maalesef bu olay da başımıza bir balıkçının yüzünden geldi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkçılar mühendisi komalık etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN