Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollywood yıldızı konteynır kentte

Lindsey Lohan, G.Antep’te Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteynır kentte çocukları sevdi, sığınmacıların hikâyelerini dinlerken ise gözyaşlarını tutamadı

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Hollywood yıldızı konteynır kentte

ca ünlü film yıldızı Lindsay Lohan, 'in Nizip ilçesindeki Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteynır kenti ziyaret etti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Kaymakamı Hatun Sarıfakıoğulları ve diğer yetkililerce karşılanan Lohan, kendisine çiçek takdim eden Suriyeli çocuğu başından öptü. Lohan, konteynır kentteki sosyal tesis ve anaokulunu gezerek, çocukların söylediği İngilizce şarkılara eşlik etti. Çocuklara hediyeler veren Lohan, sığınmacıların yaptığı resim ve el sanatları kurslarını da gezdi. Burada eğitim alan Suriyeli kadınlarla sohbet eden Lohan, Suriyeli ailelerin yaşadığı bazı konteynırları da ziyaret etti. Lohan, iki gün önce dünyaya gelen ve "Fatma" adı verilen bir bebeği de "Sanki gözlerinde doğal bir kalem var. Çok güzel bir bebek" diyerek sevdi.

"DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR"
Suriyeli sığınmacı kadınlar tarafından hediye edilen yazmayı başına bağlayarak basın açıklaması yapan Lohan, zaman gözyaşlarına hâkim olamadı. Ziyaretinde dinlediği hikayelerden çok etkilendiğini dile getiren Lindsey ohan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Dünya 5'ten büyüktür" sözünü hatırlatarak, "Bu sözün arkasında duruyorum. Çünkü sadece 5 ülke dünyadaki tüm kültürleri, ülkeleri temsil etme gücüne sahip olamaz. Türkiye, burada üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmişken Avrupa ülkelerinin, ABD'nin mülteci meselesinde daha fazla sorumluluk alması gerekiyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood yıldızı konteynır kentte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN