Türkiye'nin en iyi haber sitesi

asansöründe fuhuş yapıyorlar

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nin hemen çıkışında yer alan üst geçide ait asansörlerinin neden bozulduğu ortaya çıktı. Asansörlerin tamiri için çalışma başlatıldığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Bakım Onarım Şube Müdürü Nedim Erten, “Özellikle geç saatlerde fuhuş amaçlı asansöre binip ara katlarda kabini durdurmaya çalışıyorlar. Tabi bu da asansörlerin zarar görmesine neden oluyor” dedi.

Giriş Tarihi: 12.10.2016 16:37 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 16:38
Engelli asansöründe fuhuş yapıyorlar

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nin hemen çıkışında yer alan üst geçidin bozuk olan asansörlerinin tamiri için harekete geçti. Asansörlerin yeniden hizmete sokulması için çalışmaların başlatıldığını kaydeden Bakım Onarım Şube Müdürü Nedim Erten, arıza denetimlerinin de sıklaştırıldığını vurguladı.

'EKİPLER HAREKETE GEÇTİ'

Söz konusu asansörlerin hizmet alanı dışında kullanıldığı için sürekli arıza yaptığını kaydeden Erten, "Ekiplerimiz hemen harekete geçip o üst geçimizdeki asansörlerin tamirini yapmaya başladı. Bu asansörlerimiz maalesef amacı dışında kullanıldığı için arıza yapıyor. Sadece yaşlı ve engelli vatandaşlarımız bu asansörleri kullansa bu kadar sorun yaşamayız" dedi.

'KABİNİ DURDURUYORLAR'

Engelli ve yaşlı vatandaşların üst geçitlere kolay ulaşması adına yap��lan asansörlerde fuhuş dahi yapıldığını kaydeden Nedim Erten, "Özellikle geç saatlerde fuhuş amaçlı asansöre binip ara katlarda kabini durdurmaya çalışıyorlar. Şu an elimizde 33 asansör, 55 yürüyen merdiven var. Biz bunları tüm olumsuzluklara rağmen 24 saat hizmette tutmaya gayret ediyoruz" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Üst geçitte ait engelli asansörünün günlerdir çalışmadığını kaydeden Haşim İşcan Mahallesi Muhtarı Halil Ay, "Yıl 2016 ama biz tekerlekli sandalye kullanan bir çocuğu karga tulumba merdivenlerden yukarı çıkarmaya çalışıyoruz. Böyle bir görüntü modern Türkiye'ye yakışıyor mu? Yetkililerin hiç mi vicdanı sızlamıyor?" diyerek tepkisini dile getirmişti.

'İLKELLİK SON BULMALI'

Söz konusu asansörlerin daha önce de saat 17.00'den sonra kapatıldığını kaydeden Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Mehmet Karavural ise şöyle demişti: "Bu sorun derhal çözüme kavuşturularak engelli vatandaşlarımızın can güvenliği sağlanmalı. Biz ilgili kurumlarla resmi yazışmalar yaparak bu eksikliğin giderilmesini talep edeceğiz. Umarım bu ilkellik bir an önce son bulur."

Hürriyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli asansöründe fuhuş yapıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN