Temizlik görevlisinden insanlık dersi

Giriş Tarihi: 13.10.2016 10:54 Güncelleme Tarihi: 13.10.2016 11:09
Temizlik görevlisinden insanlık dersi

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asgari ücretle çalışan bir temizlik görevlisi, bulduğu gerdanlığı sahibine teslim ederek adeta insanlık dersi verdi.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ek binasında (82. Yıl binası) 12 yıldan beri temizlik işçisi olarak çalışan 3 çocuk annesi Remziye , hastane koridorlarını temizlerken bir gerdanlık buldu. Yaklaşık 6 bin TL değerindeki altın gerdanlığı bulan temizlik görevlisi, insanlık örneği sergiledi.
Bir hafta önce evlenen Gizemnur , hasta olan görümcesiyle birlikte hastaneye geldi. Hastanede işlemlerini yaptıktan sonra eve dönen Gizemnur Yıldırım, altın gerdanlığın boynunda olmadığını fark etti. Gerdanlığı arayan Gizemnur Yıldırım ve eşi Emre Yıldırım, son olarak hastaneye geldi. Maddi imkansızlık nedeniyle güçlükle evlenen genç çift, altın gerdanlığı bulan ve teslim eden temizlik görevlisi Remziye Karadağ'a ve bina sorumlusu Sevda Sapdüzen'e duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Bina sorumlusu Sevda Sapdüzen, yıllardır görev yaptığını ancak böyle duyarlı bir davranışla karşılaşmadığını belirterek, Remziye Karadağ'a teşekkür etti. Sapdüzen, böyle bir personele sahip olduğu için onur duyduğunu söyledi.

Koridorları temizlerken altını bulduğunu belirten Remziye Karadağ ise çok mutlu olduğunu kaydetti.
Bulunan altın sahibine hastane görevlileri tarafından teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temizlik görevlisinden insanlık dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN