Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 ilde yüzlerce kişi zehirlendi

, ve ’da öğrenciler, Tokat’ta da fabrika işçileri yemekten zehirlendi. Manavgat’ta ise içme suyuna karışan fazla klor 114 kişiyi hastanelik etti

Giriş Tarihi: 14.10.2016
5 ilde yüzlerce kişi zehirlendi

, , Antalya, ve Tokat'ta çoğunluğu öğrenci 256 kişi gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye başvurdu. Diyarbakır merkez Sur ilçesine bağlı Alçık mahallesinde ilk ve ortaokulda taşımalı eğitim kapsamında eğitim gören öğrencilerden bir bölümü, dağıtılan ekmek arası köfteyi yedikten sonra karın ağrısı ve kusma şikâyeti başlayınca, durumu öğretmenlerine bildirdi. Yaşları 7-16 arasında değişen 43 öğrenci Diyarbakır'daki hastanelere kaldırıldı. Çocuklar zehirlenme şüphesiyle gözlem altına alındı. Sivas'ta da özel bir okulda eğitim gören öğrencilerde okul kantininden aldıkları çikolatayı yedikten sonra mide bulantısı ve kusma şikâyetleri başladı. Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan 18 çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Antalya'nın Manavgat ilçesinde de sızıntı sonucu şebeke içme suyuna yüksek miktarda klor karıştı. Aralarında öğrencilerin de bulunduğu 114 kişi hastaneye başvurdu.

BİR HAFTADA İKİNCİ VAKA
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, bir hafta içinde yaşanan ikinci zehirlenme vakasında ise 64 öğrenci hastanelik oldu. Telçeker Köyü ortaokulunda dağıtılan sandviçten yiyen öğrenciler, yüksek ateş, ishal, bulantı ve kusma şikâyetleri yaşadı. Aileler çocuklarını hastaneye kaldırdı. Tokat'ın Erbaa ilçesinde ise yedikleri yemekten zehirlenen 17 işçi, hastanelik oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 ilde yüzlerce kişi zehirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN