20 yıl sonra kavuştular

Anne Miyaser Başıboş daha kızı Zeynep’i 8 aylıkken ’a kaçıran eski eşi Muhsin D.’nin fotoğrafını atv’de Müge Anlı’nın programında gördü. Anlı Zeynep’e ulaşıp 20 yıllık özlemi bitirdi

Giriş Tarihi: 16.10.2016
20 yıl sonra kavuştular
atv ekranı, 20 yıldır birbirlerini arayan anne-kızın kavuşmasına sahne oldu. İstanbul'da yaşayan ve 13 yaşındaki kayıp kızı Esin İmre'yi arayan baba, atv'de yayımlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına başvurdu. Baba "Kızımı, boşandığım eşim ve onun bağlantılı olduğu Muhsin D. 'a kaçırdı" dedi. Programda "Muska yazan sahte hoca" olarak tanınan Muhsin D.'nin fotoğrafı paylaşıldı ve onu görenlerden yardım istendi. Baba şimdiye dek kızına ulaşamadı ancak onun sayesinde başka bir anne Miyaser Başıboş Muhsin D.'nin fotoğrafını gördü ve onu tanıdı. Eski kocasıydı. Hemen programı aradı ve "Aradığınız kişi eski kocam. Onu ben de 20 yıldır arıyorum. 20 yıl önce kızım Zeynep'i 8 aylıkken kaçırdı" dedi. boyunca hem yoksulluk hem şiddet gördüğünü söyleyen Başıboş, "Bütün zorluklara Zeynep'im için katlanıyordum. Zeynep 8 aylıkken, Muhsin beni yeni taşınacağımız evi temizlemeye gönderdi. Geri döndüğümde ne bebeğim ne de Muhsin evde yoktu. Çocuklarla birlikte kayıplara karıştı. Birçok kez karakola gittim ama Zeynep'in kimliği olmadığı için herhangi bir işlem yapılamıyor, Muhsin de bulunamıyordu. Yıllardır hasretiyle yaşadığım kızıma sarılmak, ondan bir haber almak istiyorum. Ne olur onu bulun" dedi.

İRAN'DAN MÜJDE
Müge Anlı ekibinin 'da yaptığı çalışmalarla Zeynep'in nişanlısı Ömer'e ulaşıldı. Zeynep, 8 aylıkken koparıldığı annesiyle ilk defa atv'de canlı yayında telefonla konuştu. Babası Muhsin D.'nin onu "Annen bizi bırakıp gitti, daha sonra da öldüğü haberini aldım. Seni sevmiyordu, istemiyordu" diyerek kandırdığını söyledi. İran'da evlilik hazırlığı yapan kızın, anneyle bir araya gelmesi bekleniyor. Esin İmre ve Muhsin D. ise halen aranıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 yıl sonra kavuştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN