Yarım asırlık hayal gerçek oluyor

’nde turistlerin İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü’nü aynı anda izleyerek Samanlı Dağları’nın zirvesine ulaşmasını sağlayacak teleferik projesinin ihale dosyası hazırlandı

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Yarım asırlık hayal gerçek oluyor
Sanayi kenti 'nde Samanlı Dağları'nın zirvesine ulaşılmasını sağlayacak teleferik projesinde ihale sürecine girildi. İlk kazmanın 2017'nin başında vurulması ve 1.5 yılda bitirilmesi planlanan projenin ilk etabı tamamlandığında bölgeye gelen turistler, Sapanca Gölü ile İzmit Körfezi'ni aynı anda izleyerek bin 700 rakımlı Samanlı Dağları'nın zirvesine seyahat edecek.
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, teleferik projesinin bölge halkının 45-50 yıldır hayalini kurduğu bir proje olduğunu söyledi. Proje sayesinde turist sayısının artacağını dile getiren Üzülmez, ihale dosyası hazırlanan teleferik projesini 2 etaplı olarak planladıklarını söyledi. Üzülmez "İlk etapta Derbent Mahallesi'nin üzerinde, çok güzel bir alanda Körfez ve Sapanca Gölü manzaralı yerde 5 yıldızlı bir ile teleferiğin ayağı kurulacak. İnsanlar, oradan yaklaşık 4.7 kilometrelik teleferik hattıyla Kartepe'nin zirvesindeki Kuzuyayla'ya gidebilecek. Seka Kampı'ndan başlayıp, Sapanca Gölü üzerinden geçerek Derbent'e uzanan ikinci etabımız ise 4.5 kilometre uzunluğunda olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarım asırlık hayal gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN