Agora’nın bestecisi Türk hekimlerine emanet

‘Agora Meyhanesi’, ‘Arım Balım Peteğim’ gibi bestelerin sahibi İsmet Nedim Saatçi’nin iki atardamarının tıkalı olduğu ortaya çıktı. Almanya’da yaşayan Saatçi kalp ameliyatını Türkiye’de yaptırdı

Giriş Tarihi: 31.10.2016
Agora’nın bestecisi Türk hekimlerine emanet
Yeşilçam filmlerinin Agora Meyhanesi, Arım Balım Peteğim, Adını Anmayacağım, Boş Kalan Çerçeve, Ben Kimi Seveceğim, Seven Ne Yapmaz gibi unutulmaz şarkılarını besteleyen İsmet Nedim Saatçi 30 yıldır Almanya'da yaşıyordu. Ünlü besteci, birkaç ay önce kalbinden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Kalbine giden iki atardamarın tıkalı olduğu belirlenen İsmet Nedim Saatçi ameliyatı Türkiye'de olmak istedi. Memorial Hizmet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Arbatlı ile Op. Dr. Emrah Ereren ve Op Dr. Cüneyt Şenli'nin gerçekleştirdiği operasyonun ardından iki damarı değiştirilen ünlü besteci eski sağlığına kavuştu. Ünlü besteci, ameliyat olmak için özellikle Türk doktorlarını seçtiğini söyledi.

TAM ZAMANINDA...
Ünlü bestecinin riskli bir operasyon geçirdiğinin altını çizen Prof. Dr. Harun Arbatlı, "Hastamız 85 yaşında ve ameliyat öncesi genel durumu oldukça ağır bir tablo içeriyordu. Böbrek yetmezliği sürecinin yanı sıra bir zatürree atağı geçirdi. Ameliyatın da yapılması gerektiği için zamanlamanın iyi ayarlanması gerekiyordu. Kalbin tıkalı olan 2 atardamarları değiştirildi. Hastamızın yaşı ve beraberindeki hastalıkları nedeniyle de riskli bir operasyondu. Başarılı bir operasyon ve yoğun bakım sürecinden sonra şu anda İsmet Bey'in sağlık durumu gayet iyi" diye konuştu.

'Eşim 3 kez besteyi beğenmedi'
Hasta yatağında bile eşi Zeynep Hanım'ın elini bir an olsun bırakmayan Saatçi, Agora Meyhanesi'ni eşi için bestelediğini söyleyerek "Zeynep Hanım bir gün bana defterindeki bir şiiri vererek bestelememi istedi. Agora Meyhanesi'yle o gün tanıştım. 3 kez beste yaptım. Şu anki hali onun beğendiği 3'üncü beste" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agora’nın bestecisi Türk hekimlerine emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN