TİKA’nın sağlık melekleri mazlum halklara el uzattı

Giriş Tarihi: 31.10.2016
TİKA’nın sağlık melekleri mazlum halklara el uzattı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı sadece bu yılbaşından bu yana 50’den fazla ülkede 196 sağlık projesini hayata geçirdi. TİKA, ulaştığı bölgelerde hem eğitim hem sağlık hizmeti veriyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) dünyanın dört bir yanında şifa dağıtıyor. Yüzlerce ülkeye en ileri teknolojiyle donatılmış hastaneler yapan TİKA, görev yaptığı yerlerde ihtiyaç duyan hastalara kemik iliğinden, estetik ameliyatına kadar binlerce tedavileri için doktorlar eğitim veriyor. TİKA sadece 2016'da 50'den fazla ülkede 196 sağlık projesini hayata geçirdi. İşte TİKA'nın dünyanın dört bir yanına yaptığı sağlık projelerinden bazıları:

Bişkek Kırgız Türk Dostluk Hastanesi: Kırgızistan'da 150 bin hastaya hizmet verecek. İnşaatı sürüyor.
Özbekistan Taşkent Kemik İliği Nakli Merkezi: 2014 yılında Türk ve Özbek doktorlar tarafından gerçekleştirilen ilk ilik nakli ile Özbekistan'ın sağlık tarihinde bir devrime imza atılmış oldu.
Nijer Anne Çocuk Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezi: Merkezde erken yaşta sağlıksız koşullarda anne olan binlerce kadının tedavisi gerçekleşiyor.
Gazze-Türk Dostluk Hastanesi: Yapımı sürüyor. Batı Şeria'ya açılan Türk Hastanesi bölgenin en büyük hastanesi oldu.
Somali -Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Nisan 2016'da hizmete giren hastanede her gün yüzlerce hasta tedavi ediliyor.
Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Araştırma Hastanesi: Doğu Afrika'nın en büyük hastanesinde 90 Türk doktor görev yapıyor.
Sudan Nyala Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Bölgenin tam teşekküllü tek ihtisas hastanesi.
Çad'a İlk Yardım Desteği: Çad sağlık personeline "Anne Çocuk Sağlığı" ve "İlk Yardım" konularında eğitim programı düzenledi.
Liberya-Sierra Leone : Ebola Salgını ile mücadeleye için iki ülkeyede destek verildi.
Gambiya: Tıbbi malzeme desteği verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA’nın sağlık melekleri mazlum halklara el uzattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN