Fidye tuzağı kuran iki kadın yakalandı

Giriş Tarihi: 1.11.2016
Fidye tuzağı kuran iki kadın yakalandı

İstanbul’da tuzağa düşürdükleri ünlü işadamını iş görüşmesine çağırdıkları adreste gasp eden ve 3 milyon dolar fidye isteyen 5 kişilik çete çökertildi. Polis olayı planlayan 2 kadını da yakaladı

Ünlü işadamı Mustafa T.'nin eski bir kadın çalışanı tarafından tuzağa düşürülerek fidye için kaçırılması olayı ile ilgili 5 kişi tutuklandı. Azerbaycan'ın en önemli hazır giyim markalarından birinin de sahibi olan tekstilci işadamı Mustafa T.'yi 14 Ekim'de Azerbaycan'dan iş görüşmesi için İstanbul'a çağıran Azerbaycan uyruklu Latifa M., bir kadın arkadaşı ile birlikte tuzağa düşürdüğü işadamını Sarıyer'deki adresine davet etti.

İKİ GÜN REHİN TUTTULAR
Mustafa T. iş görüşmesi için randevulaştığı eski çalışanı Latifa M.'nin evinde; yüzleri maskeli üç gaspçı tarafından darp edilerek silah zoruyla iki gün zorla alıkonuldu. İddialara göre ölümle tehdit edilen ünlü işadamının uygunsuz görüntü ve fotoğraflarını çeken fidyeciler, "Polise gitmeyeceksin. Azerbaycan'a döndüğünde bize 3 milyon dolar vereceksin" dedi. Fidyeciler, işadamının üzerindeki 17 bin lira nakit parayı da gasp etti. Fidyeci gaspçılar bir gün sonra iş adamını bir hastanenin önünde araçtan atarak kaçtı. Soruşturma başlatan polis kaçan fidyecilerin peşine düştü. Azerbaycan'da tanınan iş adamı Mustafa T. ifadesinde, kar maskeli fidyecilerin kendisine silah zoruyla Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e küfür ve hakaret ettirdiklerini ve kameraya kaydettikleri bu görüntülerin üzerinden kendisini tehdit ettiklerini söyledi. İşadamı Mustafa T.'yi tuzağa düşüren eski kadın çalışanı Azeri Latifa M. ve diğer suç ortaklarını yakalayabilmek için operasyon düzenleyen polis, Sarıyer'de bir villaya baskın yaparak saldırganlardan birini yakaladı.

ÇETENİN LİDERİ İKİ KADIN
Soruşturmayı derinleştiren polis, Azeri vatandaşı da olan işadamını tuzağa düşüren eski kadın çalışanı Latifa M.'nin yanında olay akşamı bir kadının ve sevgilisin de olduğunu belirledi. Polis önceki gün operasyon yaparak 'Sabrina' kod adlı Özbekistan uyruklu Mushtary S. ve Latifa M.'yi ile birlikte Türel B. ve Kemal Y. isimli iki kişiyi daha yakaladı. Olayın başaktörleri ve planlayıcısı oldukları iddia edilen ikisi kadın beş şüpheli adliyeye sevk edildi. Latifa M. ifadesinde "Sabrina olarak tanıdığım kadın bana "Senin işadamı tanıdığın var. Benim annem Amerika'da işkadını. Türkiye'de iş yapmak istiyor. Bizi tanıştır" dedi. Ben de aracı oldum" dedi. Mushtarıy S. ise ifadesinde "Erkek arkadaşım, işadamını tuzağa düşürmem konusunda beni tehdit etti. Mahkemeye çıkarılan 5 şüpheli de tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fidye tuzağı kuran iki kadın yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN