Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7’den 70’e herkes izlemeli

“Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi” filmine sinemaseverler büyük ilgi gösterdi. İzleyenler özellikle görüntü ve müziklerini beğendikleri filmi izlerken çok duygulandıklarını dile getirdi

Giriş Tarihi: 3.11.2016
7’den 70’e herkes izlemeli
40 milyon dolarlık dev bir prodüksiyonla çekilen "Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi" film, büyük beğeni topladı. Ünlü "Çağrı"dan sonra hayata geçen en ciddi yapımlardan biri olarak gösterilen film, 28 Ekim'de Türkiye'de vizyona girdi. İranlı Mecid Mecidi, Hz. Muhammed'in ilk 13 yılını anlatan filmin İslamofobi'yle mücadele için çekildiğini belirtmişti. Mekke ve Medine platosu hazırlanarak çekilen film 2 saat 51 dakika sürüyor. Dünyaca ünlü sinema sitesi imdb'den 10 üzerinden 8.2 puan alan film Türkiye'de vizyona gireli bir hafta olmadan 200 binden fazla izlendi. Sinemaseverler filmin kalitesini, özellikle görüntü ve müziklerini çok beğendiklerini, filmi izlerken çok duygulandıklarını dile getiriyor. İstanbul Zorlu Center'da filmi izleyen sinemaseverler, düşüncelerini SABAH'la paylaştı:
Tekay Tuna (57): Filmi yorumlayabilmek için birkaç kez daha izlemek gerektiğini düşünüyorum. İnsanın dikkatini çeken birçok şey oluyor. Genel olarak çok güzel ve başarılı olmuş. Aramızdaki kültür farklarına rağmen çok güzel yansıtılmış.
Ceyda Karakuş (18): Biraz eksiklik vardı bence ama izlerken çok duygulandım, çok etkileyiciydi.
Muazzam Yassa (62): Hikâyesi ve ortamı çok güzel. Bu filmin ülkemizde daha çok izlenmesini isterim. İnşallah bu filmin devamı çekilir. Filme sevgi ve beceri katılmış.
Firdevs Mamur (59): İsterdim ki bu film diğer insanlara da tercüme edilsin. Çeşitli ülkelerde de vizyonlara girsin.
Kadir Kılınç (24): Film görüntü ve kalitesiyle gerçekten izlenmesi gereken bir film.
Tülay Korucan (65): Büyük bir keyifle izledim. Çağrı'dan sonra ne göreceğiz diye merak ediyorduk. Bu zamanın anlatımıyla çok güzel bir film olmuş. Hz. Muhammed'in çocukluğu da bizlere çok güzel yansıtılmış. Görselliği mükemmeldi.
Zerrin Pehlivan (57): İzlerken çok duygulandım. Özellikle Kâbe'nin görüntüsü ve filmin müzikleri çok güzeldi. Böyle filmler hep yapılsın istiyoruz.
Selvihan Keleş (34): Görüntü kalitesi ve müziğin yanında, Peygamberimizin annesi ile olan duygusu çok güzel verilmiş.

Furkan KARA - Cemre DURMUŞ / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7’den 70’e herkes izlemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN