Sokak köpekleri mahallenin kâbusu oldu

Giriş Tarihi: 3.11.2016 13:51
Sokak köpekleri mahallenin kâbusu oldu

İstanbul Arnavutköy’de yaşlı bir kadının evinin bahçesinde beslediği yaklaşık 30 sokak köpeğinin sokaktan geçenlere saldırması nedeniyle mahalleli adeta dışarıya çıkamadıklarını söylüyor. Köpek saldırılarından biriyse, güvenlik kameralarına yansıdı

Arnavutköy'de tek odalı bir evde yaşayan 61 yaşındaki S.G.'nin evinin bahçesinde beslediği yaklaşık 30 sokak köpeği, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Yaşlı kadının akşam saatlerinde sokağa saldığı ve sürü halinde gezen başıboş köpekler, neredeyse her gün çevredeki vatandaşlara saldırıyor. Korkudan adeta dışarıya çıkamaz hale gelen mahalleli köpek saldırısıyla karşı karşıya kalıyor. Çocuklar ise sabah saatlerinde korkuyla okullarına gitmeye çalışıyor. Çocuklarının her an köpek saldırısıyla karşı karşıya kalma korkusu içinde olan anne ve babalar da durumdan tedirgin oluyor.

KÖPEKLERİN MAHALLE SAKİNLERİNE SALDIRISI KAMERADA


Çocukların yaşadığı korku ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde annesiyle sokağa çıkan küçük bir çocuk köpeklerin kendisine doğru koşmasıyla adeta donup kalıyor. Çocuk duvara yaslanırken, annesi ne yapacağını şaşırıp korkudan çocuğunu da bırakıp içeri kaçıyor. Köpeklerle baş başa kalan çocuk uzun süre hareketsiz beklerken, daha sonra köpeklerin uzaklaşmasıyla evine doğru koşuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak köpekleri mahallenin kâbusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN