Esenler’e iyilik kapısı

Esenler Belediyesi ‘İyilik Kapısı’, Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından açıldı. Bakan Kaya, annesi tarafından otomobile iple bağlanan T.K.’nin annesinin eline bırakılamayacağını belirtti

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Esenler’e iyilik kapısı
Esenler Belediyesi bünyesindeki sosyal hizmetlerle ilgili tüm işlemlerin "İyilik Kapısı" adı altında tek bir çatı altında toplandığı Sosyal Hizmetler Binası'nın açılışı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da katıldığı törenle açıldı. İyilik Kapısı'nın açılışına gelen 12 yaşındaki down sendromlu Havva Demirci ile özel olarak ilgilenen Bakan Kaya açılış kurdelesini de Demirci ile birlikte kesti. Törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Kaya, Esenyurt'ta annesi tarafından okul servisine geç kaldığı için arabanın arkasına bağlanarak cezalandırılan 9 yaşındaki T.K. ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "Haberi sosyal medyadan gördükten sonra bakan olarak hemen danışmanlarıma talimat verdim. Arkadaşlarımız olaya hemen müdahil oldular. Çocuğu kurumumuza aldık. Dün psikologlarımız çocukla ilgilendi. Çocuk bir travma yaşadığı için çok korkmuştu. Şu an devlet koruması altında ve bizim güvenli ellerimizde. Çocuğumuz ile ilgili en iyi ve en doğru kararı babasıyla görüştükten sonra vereceğiz. Annenin yaptığı çok yanlış. Tasvip edilir bir yanı yok. Bu annenin eline bu çocuğun bırakılmasını doğru bulmuyoruz" dedi.

"GÖZ YUMAMAYIZ"
İstanbul Balat'ta mendil satarken yol kenarında uyuya kalan 5 yaşındaki Suriyeli Suad'la ilgili olarak da açıklama yapan Bakan Kaya "O çocuk ve Suriyeli aileye bakanlığımız olarak hemen ulaştık. Aile ile ilgileniyoruz. Çocuğun çalıştırılmaması için de aileye destek sağladık" dedi. Sosyal Hizmetler Merkezi'ni gezen Bakan Kaya, Belediye'nin '365 gün 365 hayal' etkinliği kapsamında, doğum günü kutlama hayali gerçekleştirilen ve babasını 3 yıl önce kanserden kaybettiği öğrenilen Sibel Sönmez'in (12) doğum günü pastasını kesti.

ÇOCUĞUN VELAYETİ BABAYA VERİLDİ
Esenyurt'ta mühendis anne Emru M.'nin 9 yaşındaki çocuğunu çamaşır ipiyle arabaya bağlayarak sürüklemesinin ardından talihsiz çocuğun geçici velayeti mahkeme tarafından baba Umut K.'ya verildi. Küçük çocuğun velayeti annesinde olduğu için, T.K. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na yerleştirilmişti. Baba Umut K. "Annesiyle olan devletin davası devam edecek. Çocuğu geri verme ihtimalim yok ama annesi tedavi gördükten sonra duruma bakacağız. Sonuçta o da annesi. Kendisi de şu an yaptığının ne kadar yanlış olduğunu biliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenler’e iyilik kapısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN