100 bin liralık dava

Giriş Tarihi: 6.11.2016
100 bin liralık dava

Laboratuvarda uyuşturucu üretip, kendisini bağımlı hale getiren kimyager sevgilisini 15 yıl hapse mahkûm ettiren Zehra Bildirici, şimdi de 100 bin liralık tazminat davası açtı

Antalya'da yaşayan 35 yaşındaki Zehra Bildirici, laboratuvar ortamında uyuşturucu üretip, kendisini uyuşturucuya alıştıran kimya mühendisi eski sevgilisini önce 15 yıl hapse mahkum ettirdi, şimdi de 100 bin liralık tazminat davası açtı.

'KOBAY OLARAK KULLANDI'
Oto temizlik ürünleri pazarlama şirketinde çalışan evli ve bir çocuk annesi Zehra Bildirici, 2008'de kimya mühendisi Bülent Güner ile tanıştı. Güner'le tanıştıktan sonra aşk yaşamaya başladığını ve eşinden ayrıldığını anlatan genç kadın, "Bülent tarım ilacı üretiyordu. Onun satışını yapıyorduk. Bir gün bana Breaking Bad (Cehenneme düşmek) isimli dizi filmi seyrettirdi. Bana filmde metamfetamin üreten kimya mühendisi gibi kendisinin de üretebileceğini söyledi. 6 ay çalıştı ve ürettiği uyuşturucuyu benim üzerimde kullandı. Beni kobay olarak kullandı. 'Bir kereden bir şey olmaz' diyerek ilk bende denedi. Bundan sonra hayatım kabusa dönüştü" dedi. Uyuşturucu kullanınca evden çıkamaz hale geldiğini anlatan genç kadın, "Ondan ayrılmak uyuşturucudan kurtulmak istiyordum. Evimi ayırdım. Ancak olmadı. Bir şekilde beni buldu. Oğlum küçüktü, çalışamıyordum. Ölmek istedim ama yapamadım" diye konuştu.

POLİSE İHBAR ETTİ
Zehra Bildirici kendisini uyuşturucuya alıştıran sevgilisi Bülent Güner'i geçen yıl polise ihbar etti. Güner'in çalıştığı tarım şirketine operasyon yapan polis, yüzde 95 oranında metamfetamin içeren madde ile hassas terazi ile paketleme poşetleri buldu. Güner hakkında Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yargılama sonunda mahkeme, tutuksuz yargılanan kimya mühendisi Bülent Güner'i uyuşturucu temin etmek suçundan 15 yıl hapse mahkûm etti. Zehra Bildirici, polise yaptığı ihbarın ardından kendisi de İstanbul'a gelerek, AMATEM'de tedavi görmeye başladı. Uyuşturucu kullanmayı bıraktığını anlatan Bildirici, "Oğlum yaşadıklarımdan çok etkilendi, epilepsi hastası oldu. Psikolojisi bozuldu. Eğitimi aksadı" dedi. Kendisini uyuşturucuya alıştırarak, hayatını karartan Bülent Güner hakkında 100 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açan kadın, "Ben tedavi görürken yüzlerce kez ölümün eşiğine geldim. Ancak 'oğlum için yaşamalıyım' dedim. Hayata tutundum. Şimdi buna sebep olan bu adamdan hesap sorma zamanı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 bin liralık dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN