Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sendika başkanından şiddete şok savunma

GMİS Başkanı Demirci, eşine şiddet ve cinsel taciz uyguladığı iddia edilen genel sekreteri savundu: “Olay karı-koca arasındadır”

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Sendika başkanından şiddete şok savunma
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demirci, darp, şiddet, cinsel taciz ve hakaret gerekçesiyle eşi tarafından silahla vurulan Genel Sekreter Hakkı A.'ya sahip çıktı.

'İYİ İŞLER YAPIYOR'
GMİS Genel Sekreteri Hakkı A.'nın, şiddet uyguladığı, bacaklarında sigara söndürdüğü, ahlak dışı tekliflerde bulunduğu iddiasıyla eşi Hülya A. tarafından silahla vurulması Zonguldak'ın ve maden işçilerinin gündemine oturdu. İşçilerin aidatlarıyla 7 bin 500 lira net maaş ve 2 bin 500 lira emekli maaşı alan Hakkı A.'nın hâlâ görevinin başında bulunması maden işçileri arasında ve kent genelinde tepkiyle karşılandı. SABAH'a konuşan Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demirci, yüz kızartıcı suçlamaların hedefindeki Hakkı A.'yı şok sözlerle savundu. Demirci, "Suçlu varsa mahkemede cezasını çekecektir. Karı-koca arasında olan bir olay. Hakkı Bey iyi işler yapıyor, neden istifa etsin. Görevinin başındadır. Her insan kumar oynuyor, içki içiyor. Beni mesai saatlerinde yaptığı işler bağlar" dedi. Öte yandan sendikanın Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak ve bazı şube yöneticileri, iddiaların korkunç olduğunu dile getirerek, "İddialar maden işçisinin onurlu mücadelesine ve sendikal mücadeleye zarar verir. İstifa etse daha iyi olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sendika başkanından şiddete şok savunma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN