Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derdime bir çare!

Neşter tutan elleri şifa dağıtırken, enstrümanların sihriyle de sosyal sorumluluk projelerinde moral veriyorlar. Karşınızda sekiz ay önce altı doktorun bir araya gelmesiyle kurulan “Ayda 1” müzik grubu...

Giriş Tarihi: 11.11.2016
Derdime bir çare!
Türküdeki sözler gibi "Aman doktor, canım doktor derdime bir çare" diyorsanız, onlar yardıma koşmaya hazır. En çok da otizm hastası çocuklar için şarkı söylemek istiyorlar. Onlar tıp eğitiminin, doktor kimliklerinin yanı sıra müzikle de aynı yolda yürüyenlerden. Gündüz birçok hastaya şifa dağıtırlarken, yaptıkları müzikle de "Neden sosyal sorumluluk projelerine de imza atmayalım?" diyerek 8 ay önce "Ayda 1 Müzik Grubu"nu kurmuşlar. Onlara göre sağlık hizmeti sunumunda yaşanan zorluklarla baş edebilmenin ilk kuralı mutlu ve huzurlu çalışan ilkesini benimsemek. Bu nedenle hayatın bir döneminde aktif olarak müzikle uğraşan doktorlar, bir vesileyle bıraktıkları notalara kurdukları grupla yeniden kavuşmuşlar.

MADDİ BEKLENTİ YOK
Grubun misyonunu Memorial Şişli Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Hüseyin Yıldırımoğlu şöyle özetliyor: Organ nakliyle uğraşan, aynı zamanda toplumumuzda organ bağışı kültürünün geliştirilmesi için sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiren arkadaşlarımız var. Müzik ve organ bağışı, ırk, cins ve yaş grubu gözetmeyen evrensel iyilik kriterlerini içinde barındıran kavramlar. Bu nedenle "Ayda 1" müzik grubumuz organ bağış sisteminin doğal destekçisidir." Grup, hobi olarak Harbiye Sahne'de ayda bir gün performans sergiliyor. Yıldırımoğlu, "Müzik yaparken maddi bir beklentimiz yok. Toplumsal faydasına inandığımız sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü görev almaktan mutlu oluyoruz. Grup kurulalı 8 ay olmasına rağmen yurtiçi ve yurtdışı davetler almaya başladık. Önümüzdeki 6 ayda Kıbrıs, Azerbaycan, Antalya, İzmir gibi yerlerde program yapmak için söz verdik" dedi.

OTİZMLİLERE DESTEK
Yıldırımoğlu şöyle devam etti: "Bizi her meslek grubundan dinlemeye geliyorlar ama en çok da sağlık çalışanları geliyor. Anadolu Rock tarzı müzik sahneliyoruz. Hastanenin yorgunluğunu meslektaşlarımızla müzik eşliğinde dağıtıyoruz. Otizm hastası çocuklar için sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almak istiyoruz. Desteğe hazırız."

MÜZİSYEN EKİP
Solist ve Gitarist Memorial Şişli Medikal Direktör Yardımcısı, Organ Nakli Merkezi İdare Yöneticisi Akif Benk
Bağlama, Memorial Şişli Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Hüseyin Yıldırımoğlu
Vokal, Sabancı Holding İşyeri Hekimi Anıl Akpınar ve Organ Nakli Koordinatörü Turan Yıldırımoğlu
Klavye, Memorial İnme Merkezi Sorumlusu Ümit Kelleci
Klarnet, Anestezi Teknisyeni Vahit Rüstemoğlu
Perküsyon, Memorial Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanı Kemal Demir
Elektro-gitar doktor Selçuk Köse
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derdime bir çare!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN