Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanseri el ele yendiler

Erdoğan ve Vildan Hızlı’ya, yakın aralıklarla kanser teşhisi konuldu. Birbirlerinin elini hiç bırakmayan 33 yıllık çift, kanseri birlikte yendi

Giriş Tarihi: 14.11.2016
Kanseri el ele yendiler
Görücü usulü ile 33 yıl önce evlenen Erdoğan- Vildan Hızlı, evlendikten sonra birbirine büyük bir aşkla bağlandı. Çiftin bir kız bir de erkek çocukları oldu. Hızlı çiftinin mutlulukları, 1.5 yıl önce her ikisinin birlikte kansere yakalanmasıyla bir anda altüst oldu. Önce 51 yaşındaki Vildan Hızlı'ya meme kanseri teşhisi konuldu. Tek tesellisi ise hastalığın erken teşhis edilmesi oldu.

HİÇ SİGARA İÇMEDİ AMA...
Ailelerinde hiç kanser olmamasına rağmen 33 yıllık eşinin meme kanserine yakalanmasına çok üzülen Erdoğan Hızlı, eşinin 3 aylık tedavisi boyunca elini hiç bırakmadı ve hep yanında oldu. Erdoğan Hızlı, uzun zamandır devam eden böbrek ağrısı şikâyeti nedeniyle doktora gitti. Çekilen ultrasonunda, akciğerinde tümör olduğu tespit edildi. Erdoğan, hayatı boyunca sigara içmediği halde akciğer kanserine yakalanmıştı.

AKILLI İLAÇ ALIYOR
Çift hemen birlikte tedaviye başladı. Memorial Ataşehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Emin Gökhan Kandemir'in uyguladığı kemoterapi tedavisi ile Vildan Hanım kanseri yendi. Erdoğan Bey de hastalıkla olan savaşında artık mutlu sona çok yakın. Vildan Hızlı, hastalığın tekrarlamaması için akıllı ilaç tedavisi uygulandığını belirtirken Erdoğan Hızlı ise "Eşimin hastalığını yenmek için uğraşırken ben de de hastalık ortaya çıktı. Hocamızın uyguladığı tedavi ile eşim meme kanserini yendi, ben de akciğer kanserini yenmek üzereyim" diye konuştu.

HER İKİSİ DE İYİLEŞİYOR
Çifti tedavi eden Prof. Dr. Kandemir, "Vildan Hanım da meme ucundaki şekil değişikliğini fark ederek bize ulaştı. Tedaviyle sağlığına kavuştu. Eşi Erdoğan Bey de akciğer kanserine yakalanmıştı. Kanserden ölüm nedenleri arasında birinci sırada yer alan akciğer kanseri; erken evrelerde başarı ile tedavi edilebilen bir kanser türüdür. Uyguladığımız tedaviyle o da sağlığına kavuşacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanseri el ele yendiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN