Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinop-Irak hattında ağlatan kavuşma

4 yıl önce 9 yaşındayken annesi tarafından İran’a kaçırılan Esin İmre’yi Müge Anlı, Irak’ta buldu. Türkiye’ye getirilip babasına kavuşan Esin “Eve döndüğüm için mutluyum” dedi

Giriş Tarihi: 14.11.2016
Sinop-Irak hattında ağlatan kavuşma

atv'nin reyting rekortmeni programı "Müge Anlı ile Tatlı Sert" müthiş bir başarıya daha imza attı. Müge Anlı annesi tarafından 4 yıl önce kaçırılan 13 yaşındaki Esin İmre'nin izini İran ve Irak'ta sürdü ve 7 aylık çalışmanın ardından küçük kızı Irak'ta bularak Türkiye'ye getirdi. Velayeti babada olan Esin İmre, 4 yıl önce henüz 9 yaşında iken annesi Ayfer İmre tarafından birkaç gün vakit geçirme bahanesi ile babaanne Sadiye İmre'den alındı. Yanına kızını da alan anne, gönül ilişkisi yaşadığı sahte hoca Muhsin Dezaiy ile İran'a kaçtı. Yıllardır torunundan haber alamayan babaanne Sadiye İmre, 7 ay önce Müge Anlı'ya başvurdu. Müge Anlı ve ekibi dedektif gibi iz sürerek, Esin'i Irak'ta buldu. Esin'i yanında tutan Muhsin Dezaiy'in işlediği bir suçtan dolayı tutuklandığı, Esin'in ise Dezaiy'in bir akrabasının yanında kaldığı öğrenildi. Müge Anlı küçük kızı bulduktan sonra Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu ile irtibata geçip, Esin'i babasına kavuşturdu.

IRMAK CİNAYETİNİ AYDINLATAN MÜGE ANLI DÜNYA BASININDA

'OKULUMU DÜŞÜNDÜM'
Sinop'un Erfelek ilçesinde yaşayan babası Ümit İmre ile buluşan Esin mutluluk gözyaşı döktü. Kızının bulunmasında emeği geçenlere teşekkür eden baba Ümit İmre, "Eski eşimden 2009'da ayrıldım. Eşim tanıştığı İranlı sahte hoca ile bir olup, kızımı kaçırdı. Irak'a oradan da İran'a gitmişler. Kızımı 4 yıldır görmüyordum" dedi. 13 yaşında olan kızının şiddete maruz kaldığını da ifade eden Ümit İmre, "Kızım oralarda şiddet görmüş. 4 gün dağlarda kaçak olarak yaşadıklarını söyledi. Şimdi kızımla birlikte hayata kaldığımız yerden devam edeceğiz" ifadesini kullandı. Babaanne Sadiye İmre "İnsanlar ayrılıyor ancak olan çocuklara oluyor. Esin yaşıyor mu, yoksa öldü mü haber alamadık" diye konuştu. Esin İmre ise "Hep derslerimi ve okulumu düşündüm. Buraya döndüğüm için mutluyum" dedi.

BABAANNENİN DUALARI KABUL OLDU
Babaanne Sadiye İmre, 7 ay önce Müge Anlı'ya başvurup kaçırılan torununun bulunmasını istemişti.

Deniz ÖZMEN / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinop-Irak hattında ağlatan kavuşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN