Sosyal medyada radyasyon haberleri! ''Cep telefonunuzu kapatın''

Sosyal medyada hızla yayılan bir paylaşımda bu gece 00:30 - 03:30 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz, tablet vb. cihazların kapatılması ısrarla tavsiye edildi. İddialara göre ise haberin kaynağı Singapur televizyonu. Sosyal medyada dolaşan radyasyon haberleri gerçek mi? İşte detaylar...

Giriş Tarihi: 14.11.2016 22:35 Güncelleme Tarihi: 15.11.2016 00:33
Sosyal medyada radyasyon haberleri! ''Cep telefonunuzu kapatın''

Sosyal medayda hızla yayılan bir paylaşımda bu gece radyasyon yayılımı olacağı ve elektronik eşyaları kendimizden uzak tutmamız gerekildiği söyleniyor. İddialara göre radyasyon haberlerinin kaynağı ise Singapur televizyonu. Bu gece radyasyon yayılımı olacak mı? İşte detaylar...

Sosyal medyada paylaşılan uyarı şöyle:

"Acil bu gece 00:30 - 03:30 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz, tablet vb. cihazları kapattığınızdan emin olun ve vücudunuzdan uzaklaştırın.

Singapur televizyonu haberi açıkladı. Lütfen ailenize ve arkadaşlarınıza söyleyin. Bu gece gezegenimiz için 12:30 ile 03:30 arası çok yüksek radyasyon olacaktır.

Kozmik ışınlar Dünya'ya yaklaşacaktır. Bu yüzden lütfen cep telefonunu kapat. Cihazı vücudunuza yakın bir yerde bırakmayın, bu ciddi hasara neden olabilir. Google, NASA, BBC News'ı kontrol edin. Bu mesajı sizin için önemli olan tüm insanlara gönderin."

BTK'DAN RADYASYON AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medyada radyasyon haberleri! ''Cep telefonunuzu kapatın''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN