Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bombayı kurdeleyle süsleyip vermiş

Babasına bombalı paket göndermekle suçlanan Alican Kurdaş’ın, kutuyu kurdeleyle süslediği öne sürüldü. Zanlı ifadesinde “İnsan hiç babasına bomba gönderir mi” dedi

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Bombayı kurdeleyle süsleyip vermiş
İstanbul Maltepe'de babası Osman Özdemir Kurdaş'a (56) bombalı saldırı düzenlediği gerekçesiyle gözaltına alınan, oyun geliştirme yazılım mühendisi Alican Kurdaş (30) suçlamaları reddetti. İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde dün resmi ifade yerine sözlü ifade veren Kurdaş, savunmasında "Paketi ben göndermedim. Öyle şey mi olur? Hiç evlat babasına bombalı paket mi gönderir" dedi. Kurdaş'a patlamanın yaşandığı GSD Enerji Mühendislik Şirketi'nin kameralarına yansıyan paketi teslim ettiği anlar soruldu. Kurdaş "Evet ben şirkete gittim ama patlamayı duyunca gittim. Babamı merak ettiğim için gittim" diye konuştu. Polis, kendisinin şirkette patlamadan önce olduğunu kamera kayıtlarıyla ortaya koyunca da "Susma hakkımı kullanmak istiyorum" dedi. Polisin tespitlerine göre; ABD'de eğitim gören ve vücut geliştirme sporuyla ilgilenen Kurdaş bombayı kırmızı kurdeleyle süslenmiş ahşap bir objeyle kamufle etti. Motosiklet aşığı babası için hazırladığı paketin üzerine de "Motorseverlerden teşekkür" yazdı. Polis, kurye kılığında başında kaskla babasının işyerine el yapımı bomba getiren Kurdaş'ın bombayı nereden temin ettiğini ve saldırı girişiminin nedenini araştırıyor. Patlamada baba Kurdaş ağır, şirketin TÜSİAD üyesi CEO'su Şahnur Ağaik ve sekreter Sevgi Özcan ise hafif yaralanmıştı. Kurdaş'ın sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

'OĞLUMUN YAPTIĞINA İNANMIYORUM '
Kurdaş'ın hastanede gözaltına alınmadan önce evinde saklandığı kız arkadaşı K.Ç. de önceki gün gözaltına alınmıştı. K.Ç.'nin ifadesini alacak olan polis, sevgilinin olaydaki rolünü araştırıyor. Saldırının sebebiyle ilgili olarak aile yakınlarının bilgisine başvuruluyor. Kurdaş'ın eski eşi Kiraz Gökırmak ifadesinde, oğlunun babasına bombalı saldırı yaptığına inanmadığını söyledi. Saldırıyla ilgili miras ve ailevi sorunlar üzerinde duran polise dün akşam saatlerinde bilgi veren Gökırmak "Oğlumla, babasının arasında her baba ve oğul arasında yaşanan problem kadar sorun yaşanırdı. Üç gün önce birlikte yemek yediler. Oğlum olay günü perişan halde beni aradı. Hastaneye koştuk, babasının durumundan ötürü Alican çok kötü haldeydi. Sonra polisler Alican'ı gözaltına aldı. Şirket çalışanları onu tanırdı. Bir kask takmasıyla tanınmayacak hale gelmiş olamaz" dedi..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bombayı kurdeleyle süsleyip vermiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN