Bombalı paket saldırısında sorunlu çocukluk şüphesi

İşadamı Osman Özdemir Kurdaş’a yönelik bombalı suikastın baş şüphelisi Alican Kurdaş’ın geçmişi mercek altına alındı. Polis 7 kez okul değiştiren Kurdaş’ın sorunlu çocukluğu üzerinde yoğunlaştı

Bombalı paket saldırısında sorunlu çocukluk şüphesi
İşadamı babası Osman Özdemir Kurdaş'a bombalı paket göndererek sakat kalmasına neden olan bilgisayar mühendisi Alican Kurdaş'ın saldırıyı zekice bir plan içerisinde yaptığı ortaya çıktı. Alican Kurdaş sorgusunda ısrarla suçlamaları reddederken, polis şüphelinin sorunlu çocukluk dönemini mercek altına aldı. Polisin kamera görüntülerinin incelemesinden ortaya çıkarttığı zeki plana göre bombalı paketi kasklı ve montlu bir şekilde güvenlik görevlisine teslim eden Alican Kurdaş'ın, saldırı sonrası üzerinde oluşabilecek şüpheyi dağıtmak için montunu ve kaskını çıkarıp ardından patlamanın yaşandığı şirkete gelerek "Babama ne oldu" diye bağırıp çağırdığı ve ağladığı ortaya çıktı.

"KESİNLİKLE AYNI ŞAHIS"
Maltepe'de bulunan Genel Sistem Dizayn isimli enerji şirketinin güvenlik görevlisinin "Paketi bırakan atletik tipli ve sportmen bir kişiydi. Kasklı ve montluydu" ifadesi üzerine terörle mücadele polisi, patlama öncesi ve sonrasında olay yerine montsuz ve kasksız gelen Alican Kurdaş'ın görüntülerini güvenlik görevlisine teşhis ettirdi. "Kesinlikle aynı şahıs. Yürüyüşü bile aynı" diyen güvenlik görevlisinin teşhisi üzerine babasının kaldırılıp tedavi altına alındığı Kartal Eğitim Araştırması Hastanesi'nde gözaltına alınan Alican Kurdaş'ın 2 gündür süren sorgusunda ise ısrarla suçlamayı reddedip, "Hiç evlat babaya bomba gönderir mi" şeklinde cümlelerle kendisini savunmaya çalıştığı öğrenildi.

İNTİKAM ŞÜPHESİ
Polis, olayın nedeni olarak ise Alican Kurdaş'ın sorunlu geçen çocukluğu üzerinde duruyor. Eski Maliye Bakanı Kemal Kurdaş'ın torunu olan ve küçük yaşta babasıyla annesinin ayrılması nedeniyle sorunlu bir çocukluk geçiren Alican Kurdaş'ın üniversite eğitimine kadar 7 defa okul değiştirip, Amerika'da 2 ayrı üniversite okuyarak bilgisayar mühendisi olduğu belirlendi. Alican Kurdaş'ın, yaşadığı sorunlu çocukluğun sebebi olarak babasını gördüğü ve bunun için de intikam alma planları kurduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Polisin Alican Kurdaş'ın yedi yaşında babasından boşanan yazar olan annesi Kiraz Gökırmak'tan aldığı ifade doğrultusunda "anne etkeni" üzerinde çalıştığı da öğrenildi.

AMELİYAT ONAYI İÇİN İMZA VERDİ
Osman Özdemir Kurdaş'a yönelik bombalı suikastın bir numaralı şüphelisi olarak gözaltına alınan Alican Kurdaş'ın yakalanmadan önce babasının hastane tarafından istenenu 'ameliyat olma onayı'na imzayı kendisinin attığı öğrenildi. Hastanede hala yoğun bakımda tedavisi devam eden işadamı Kurdaş'ın durumu ise ciddiyetini koruyor. Kurdaş'ın sol elinin bilek hizasından tamamen koptuğu, büyük hasar gören sağ bacağının ise kurtarıldığı bilgisine ulaşıldı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bombalı paket saldırısında sorunlu çocukluk şüphesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN