Kedilere icrayla tahliye kararı

Giriş Tarihi: 17.11.2016
Kedilere icrayla tahliye kararı

İstanbul’da bir apartman yöneticisinin açtığı davada, 50’yi aşkın kedi ve köpeğin bulundukları daireden tahliyesine karar verildi

İstanbul Beyoğlu'nda ki bir apartmanın yöneticisi M.D., İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dava açarak, binanın 3 numaralı dairesinde bakılan 50'yi aşkın kedi ve, 10'u aşkın köpeğin mahkeme kararıyla bina dışarısına çıkarılmasını talep etti. Dava dilekçesinde, davalı A.K.'nin, sahibi olduğu 3 numaralı daireyi kedilere ve köpeklere tahsis ettiği ve burada çok sayıda kedinin yaşadığı belirtildi. Daire sahibinin, bu dairede 50'yi aşkın kedi ve köpeği barındırdığı belirtilen dilekçede, özellikle yaz mevsiminde yeterli temizliğin yapılmaması nedeniyle çok ağır bir kokunun bütün apartmana yayıldığı kaydedildi.

30 GÜN SÜRE TANINDI
İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme, bilirkişi raporu ardından, davayı kabul ederek, kedilerin ve köpeklerin tahliyesine karar verdi. Mahkeme, kedilerin gürültüsü nedeniyle daire sahibinin, Kabahatler Kanunu uyarınca para cezasına çarptırılmasına da karar verdi. Onanan mahkeme kararına rağmen, A.K., kedi ve köpekleri evden tahliye etmedi. Apartman sakinleri ise İstanbul İcra Mahkemesi'ne başvurarak, hayvanların icra yoluyla tahliye edilmesini istedi. Eve gelen icra memurları A.K.'nin evde olmaması üzerine tahliyeyi gerçekleştiremedi, A.K.'ye 30 gün süre verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kedilere icrayla tahliye kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN