Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her taksi durağı vatan karargâhı

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur 15 Temmuz gecesi taksicilerin hainlere karşı direndiğini belirterek “Bundan sonra da her taksi durağı bir vatan karargâhıdır” dedi

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Her taksi durağı vatan karargâhı
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası tarafından Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde 15 Temmuz şehitlerini anma programı gerçekleştirildi. Anma programı Oda Başkanı Yahya Uğur ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın, taksi ve taksiciler konulu resim sergisinin açılışı ile başladı. Programa çok sayıda taksici, şehit taksicilerin aileleri ile gaziler katıldı. Video gösterimi ile konuklar bir kez daha 15 Temmuz gecesine götürüldü. Bugüne kadar depremde, selde, darbede ayakta olan tek meslek grubu olarak, anında olaya karşı harekete geçmişsek, bundan sonra da aynısını yapacaklarını söyleyen Taksiciler Esnaf Odası Başkanı (İTEO)Yahya Uğur, "Gerekirse taksiciler Türkiye için canını severek verir. Allah o kara ihanet gecesini bir daha yaşatmasın. Ama olur ki bir ihanete daha uğrarız, taksilerinizle olayı engellemek için düşünmeden harekete geçin. Kafasında hainlik olan düşman bilsin ki her taksi durağı aynı zamanda bir vatan karargahı ve karakoludur. Şehitlerin ailelerinden ve gazilerden helallik istiyorum. Onlar bu vatan için gözlerini kırpmadan koştular. Gazilik, şehitlik onlara nasip oldu. Allah razı olsun." diye konuştu. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Amaçları önce iç savaş ve işgalle ilgili bir operasyondu. Şehitlerimiz ve milletimizin duruşu sadece bir ihtilali değil bir işgali önlemiş oldu" dedi.

"CANIM FEDA OLSUN"
Şehit Onur Kılıç'ın babası Yüksel Kılıç, "Allah bir daha milletimize, devletimize böyle bir acı göstermesin. Kendi canım ve ailemin canı bu vatan için feda olsun. Buna her zaman hazırız. Bu hainler hiçbir zaman bu milleti yıldıramazlar" dedi. 15 Temmuz gazisi taksici Muammer Uzun da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokağa çıktığını belirtti. Konuşmaların ardından İTEO Başkanı Uğur, şehit ailelerine ve gazilere plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her taksi durağı vatan karargâhı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN