‘Çığlık atma evresindeydim’

Babasına bombalı paket gönderen Alican Kurdaş tutuklandı. Olayı baba nefretine bağlayan Kurdaş “Bir çığlık atma evresindeydim” dedi

‘Çığlık atma evresindeydim’
İstanbul Maltepe'de işadamı babası Osman Kurdaş'a bombalı paket göndererek sakat kalmasına neden olan mühendis Alican Kurdaş tutuklandı.
Saldırıyı 'baba nefreti' nedeniyle gerçekleştirdiğini söyleyen Kurdaş "Hayatım boyunca bana ve anneme eziyetler çektirdi. Bir çığlık atma evresindeydim" dedi.
Genel Sistem Dizayn (GSD) şirketinin Genel Müdürü Osman Özdemir Kurdaş'a bombalı suikast düzenleyen oğlu Alican Kurdaş, bir haftalık gözaltı süresinin bitmesinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Emniyetteki ifadesinde olayın nedenini baba nefreti olarak açıklayan Kurdaş "Hayatım boyunca bana ve anneme kaldırılamayacak baskılar uygulayıp eziyetler çektirdi. İki kez evlenip boşandığı anneme yaptıklarını bir türlü unutamıyordum. Hayatımıza çok karıştı ve yaşantımızı felç etti" dedi. Patlayıcıyı da internetten bomba yapımını anlatan siteleri izleyerek hazırladığını anlatan Kurdaş "İsteseydim daha güçlü bir bomba hazırlardım.
Uyarı amaçlı yapmak istediğim için bu bombayı hazırladım" ifadesini kullandı.

'BABAM İLGİSİZ VE SEVGİ SİZDİ'
Alican Kurdaş, mahkemedeki ifadesinde de polise verdiği ifadelerle benzer sözler kullandı. Kurdaş babasının ilgisizliği, sevgisizliği nedeniyle eylemi gerçekleştirdiğini, çocukluğundan beri anne ve babasının sürekli tartışma içinde olduğunu ve 8 yıl önce boşandıklarını anlattı.
Kurdaş, üniversiteyi il dışında okuduktan sonra babasının yanına döndüğünü aktararak, "Bir çığlık atma evresindeydim böyle bir şey yaptım, pişmanım" dedi.
Öte yandan saldırıda ağır yaralanan Özdemir Osman Kurdaş'ın, sol eli bilek hizasından koparken, kopma noktasına gelen sağ bacağı ise dikilerek kurtarıldı.

Polis, Alican Kurdaş'ın yakalanmasını sağlayan güvenlik kamerası görüntülerini basınla paylaştı. Alican Kurdaş cezaevi girişinde annesine sarılarak vedalaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Çığlık atma evresindeydim’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN