Bravo Hocam

Eşinden şiddet görünce boşandı. 20’sinden sonra ortaokul, lise ve üniversite okudu, anaokulu öğretmeni oldu. 14 yıldır hayatını okulda çocuklara adıyor

Giriş Tarihi: 24.11.2016
Bravo Hocam

Çorum'da dünyaya gelen ve okula gidemeyen Aslıhan Koçak, henüz 18 yaşındayken görücü usulüyle kendisinden 9 yaş büyük biriyle evlendirildi. Evlendiği günden itibaren de dayak başladı. Bir yıl sonra ailesinin yanına döndü ama oğlunu bırakmak zorunda kaldı. Muğla'daki ablasının yanına sığınan Koçak, ilkokul mezunuydu. Ablasının desteğiyle 3 yıllık ortaokulu dışarıdan 6 ayda, ardından liseyi de 2 yıl 4 ayda bitirdi. Bu inançla üniversite sınavlarına giren Koçak, Karadeniz Teknik Üniversitesi Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Bölümünü kazandı.

HERKES BAŞARABİLİR
Üniversite yıllarında ilk kez kendi ayakları üzerinde durdu. Mezun olunca da ilk yılında Hatay'ın Reyhanlı ilçesine atandı. Para kazanmaya başlayınca oğlu Ufuk'un peşine düştü ve 13 yıl sonra da olsa buldu. Eski eşi karşı çıksa da zamanla ikna edip yanına almayı başardığı oğlu, şimdi üniversite öğrencisi. İzmir'de yaşayan 14 yıllık anaokulu öğretmeni olan Aslıhan Koçak (42), "Çocukluğumu yaşayamadığım için ruhum hep çocuk gibi kaldı. Çocukken elimden tutan olmadı. Ama şimdi ben çocukların ellerinden tutuyorum. Hayatta herkes başarabilir. Yeter ki istesin. Benim başarım köyümdeki kadınlara da örnek oldu. Eşinden ayrıldıktan sonra eğitimlerini tamamlayarak iş sahibi olanlar var. Kendi hayatım için istediklerim başkalarının da hayatı oldu. Bunun için çok mutluyum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bravo Hocam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN