En güzel hediye

Giriş Tarihi: 24.11.2016
En güzel hediye

Karaciğer yetmezliği teşhisi konulan eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü Nurdoğan İlgün’e bir hafta önce evlenen oğlu balayına gitmeyerek karaciğerinden parça verdi. İlgün “Oğlum bana dünyanın en anlamlı öğretmenler günü hediyesini verdi” dedi

Eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü 62 yaşındaki Nurdoğan İlgün, 2005'te emekli oldu. Eşi de öğretmen emeklisi olan Nurdoğan İlgün'ün bir kızı ve oğlu vardı, onları evlendirmek istiyordu. Kızı Ebru ve oğlu Yusuf babalarını dinleyerek sevdikleri ile evlenmeye karar verdi. Önce kızı sonra da oğlu sevdikleri ile nişanlandı. Emekli öğretmen çift, çocuklarının düğün hazırlıkları yapıyordu. Bu hazırlıkları yaparken baba İlgün'de halsizlik ve cildinde sarılık oluşmaya başladı. Ağabeyi Prof. Dr. Koptagel İlgün'ün ısrarı ile doktora kontrole gitti. Doktorlar, İlgün'e nedeni belli olmayan (Kriptojenik) karaciğer yetmezliği teşhisi koydu. Tek çaresi karaciğer nakliydi. Çocuklarının düğününü yaptıktan sonra nakil için hazır olan baba İlgün, Memorial Ataşehir Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat'tan randevu aldı. Babasının karaciğer naklinden başka hiçbir çaresi olmadığını öğrendiği andan itibaren gönüllü olarak verici olan Yusuf İlgün, düğünden önce eşi ile konuşarak babasına karaciğerini vereceğini söylemiş, ondan da destek almıştı. Bu nedenle balayı rezervasyonu yaptırmamışlardı. Baba oğul, Prof. Dr. Yalçın Polat ve ekibi tarafından hemen ameliyata alındı. Bir haftalık evli, 30 yaşındaki oğlu Yusuf İlgün'ün karaciğerinden alınan bir parça başarılı bir şekilde babası Nurdoğan İlgün'e nakledildi.

BABADAN HABERSİZ TETKİK...
Türkiye'nin birçok yerinde hem öğretmen hem de yönetici olarak görev yaptığını belirten Nurdoğan İlgün, emekli olduktan sonra tek hayalinin iki çocuğunu evlendirerek mutlu yuva kurmalarına şahitlik yapmak olduğunu belirterek "Oğlum benden habersiz karaciğer tetkiklerini yaptırmış, uygun çıkmış. Balayına gitmedi düğününden hemen sonra beni hastaneye getirerek kendi karaciğerinin bir parçası ile bana ikinci hayatı verdi. Bir evladın babasına yapabileceği en büyük iyiliği yapan oğlum artık benim ciğerparemdir. Oğlum bana dünyanın en büyük, en anlamlı öğretmenler günü hediyesini verdi" dedi.

TEK ÇARE NAKİLDİ
Oğlundan babasına başarılı bir karaciğer nakli yaparak ikinci hayatı yaşamasını sağlayan Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat, "Karaciğer yetmezliklerinin tek çaresi nakildir. İlgün Bey'e oğlunun karaciğerini başarılı bir şekilde naklettik. Artık konforlu bir emeklilik hayatı yaşayabilir" dedi.

'EVLATLIK VAZİFEM' DEDİ
Babasına karaciğeri ile ikinci bir hayat veren Yusuf İlgün "Bir evladın babasına yapması gerekeni yaptım. Aynı şeyi ben yaşasaydım babam tüm organlarını verirdi. Babamla birlikte taburcu olduk, artık balayı planları yapabiliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN