Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onkoloji hemşiresi meme kanserini yendi

Meme kanseri teşhisi konunca tümörlü göğsünü aldıran 33 yıllık onkoloji hemşiresi Ayşe Karaağaçlı “Kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmek için ne gerekirse yapacağım” dedi

Giriş Tarihi: 24.11.2016
Onkoloji hemşiresi meme kanserini yendi
33 yıllık meslek yaşamının önemli bir bölümünü onkoloji hemşiresi olarak sürdüren Ayşe Karaağaçlı'ya iki yıl önce 48 yaşındayken meme kanseri teşhisi kondu. Çekilen Pet CT sonucuna göre vücudunun herhangi bir yerinde metastaz yoktu ve kanser yalnızca bir bölgedeydi. Gözlerinden sevinç gözyaşları boşalan Ayşe Hemşire, ameliyat ile kurtulabileceğini öğrendiğinde büyük bir mutluluk yaşadı. Ayşe Hemşire, koruyucu meme cerrahisi yerine memenin tamamını aldırmayı daha uygun gördü. Medstar Antalya Hastanesi Onkoloji Merkezi'nden Prof. Dr. İhsan Karadoğan, Prof. Dr. Mustafa Özdoğan ve ekipleri, tümörlü memeyi ameliyatla aldı ve aynı seansta rekonstrüksiyon yapıldı.

'NE HİSSETTİKLERİNİ BİLİYORUM'
Uyandığında vücudunda hiçbir eksiği yoktu. Artık yeni hayatı başlıyordu. Üç ay raporlu olmasına rağmen 1.5 ay sonra işinin başına geçti. Hastalarıyla farklı bir diyalog geliştirdi. Onları cesaretlendirdi. Birçok hastası da onun desteği ile sağlığına kavuştu. Ayşe Karaağaçlı "Artık ne yaşadıklarını ve nasıl bir ruh hali içinde olduklarını daha iyi hissediyorum. 50 yıllık yaşamım bana çok şey öğretti. Kadınları kanserle mücadele konusunda bilinçlendirmek için ne gerekirse yapacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onkoloji hemşiresi meme kanserini yendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN