Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükler çizecek, büyükler yazacak

Büyüklerin çocukların hayallerini ne kadar yansıtabilecekleri ilginç bir etkinlikle test edilecek.

Giriş Tarihi: 28.11.2016 19:12 Güncelleme Tarihi: 28.11.2016 19:13
Küçükler çizecek, büyükler yazacak

Mersin'de gerçekleşecek Küçükler Çiziyor, Büyükler Yazıyor, projesinde; çocuklar hayal dünyalarını ve yeni yıldan beklentilerini resmederken; ebeveynler de çocukların hayal dünyalarını hikayeleştirmeye çalışacak. Bu ilginç kültür sanat etkinliği daha sonra kitaplaştırılarak, ölümsüzleştirilecek.

01 – 18 Aralık tarihleri arasında Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek "Küçükler Çiziyor, Büyükler Yazıyor" projesi, çocukların hayal dünyalarını resmetmekle birlikte; yeni yıldan dileklerini ve beklentilerini ifade etmelerini sağlarken; ebeveynlerin de çocukların hayal dünyalarına dahil olarak; resimlerini hikayeleştirme imkanı sunacak.

01 – 18 Aralık tarihleri arasında her gün 12:00 – 20:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan bu proje ile çocuklar ve ebeveynler arasındaki iletişim kuvvetlendirilirken, çocukların hayal dünyalarının gelişimine de katkı sağlanacak.

Çocukların hayallerinden hareketle kaleme alınacak büyükleri hikayeleri, onların renkli dünyalarını ne kadar yansıtabilecek? Proje sonunda, çocukların çizdikleri resimler ve ebeveynlerin çocuklarının resimlerine yazdıkları hikayeler, Palm City Mersin AVM'nin Facebook sayfasında takipçilerin oylamasına sunulacak.

Takipçilerin oyları sonucunda en çok beğeni alan resimler arasından jüri değerlendirmesiyle 100 resim ve hikaye, katılımcıların ismi ile birlikte "Küçükler Çizdi, Büyükler Yazdı Hikaye Kitabı"nda yer alarak, ölümsüzleştirilecek.

Palm City Mersin AVM "Küçükler Çiziyor, Büyükler Yazıyor" etkinliği 01 – 18 Aralık tarihlerinde, tüm çocukları ve aileleri bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükler çizecek, büyükler yazacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN