Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytinyağında öncelik ‘güven’

Giriş Tarihi: 30.11.2016
Zeytinyağında öncelik ‘güven’
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde "Güven Asa" markasıyla en son imkanlarıyla kurulmuş zeytinyağı üretim tesisleriyle hizmet verdiklerini belirten firma sahibi Turgut Gencal, sorularımızı yanıtladı.
Turgut Gencal bildiğimiz kadarı ile eski manifaturacı, kumaşçı ve Huzur Giyim'in kurucusu olduğunuzu biliyoruz. Zeytinyağı işine nasıl girdiğinizi anlatır mısınız?
1968 senesinden beri işyerlerimizde ve evimizde zeytinyağı kullanıyorduk. Fakat bilmeyerek ayçiçek yağı ve mısır özü yağı da kullanıyorduk. Yalova'da bir bahçe satın aldık. Oraya zeytin ağaçları diktik. Zeytin ağaçları ile zeytinyağına karşı içimizde bir sevgi oluştu ve bir arkadaşımın vasıtası ile Edremit'e davet edildim. Beni Pelitköy'e götürdü. Oradan zeytin bahçeleri satın aldım. Sonra ise Pelitköy'de bir fabrika satın aldık. O fabrikayı 3 sene işlettik. Çok kaliteli yağlar elde ettik ve sattık. Fabrika binaları 70 sene evvel yapılmış yapılardı. Makinelerimiz yeniydi ancak bina eskiydi. Daha kaliteli daha modern bir fabrika yapmayı düşündük. Gömeç'teki fabrikayı kurduk.
Yeni kurduğunuz fabrikanın üretimdeki özelliklerinden bahseder misiniz?
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası olarak Türkiye'de hiçbir fabrikada olmayan 6 adet uluslararası kalite belgesine sahibiz. Bunlar ise FDA, IFS, BRC, Helal, ISO 9001: 2008 ve 22000: 2005 kalite belgeleridir. Türkiye'de ilk defa fabrikamızda çift yıkama yapılmaktadır. Bu da zeytinyağında çok olumlu sonuç vermektedir. Makinelerimiz dünyada en çok tutulan Amenduni marka ve 2 fazlı çalışmaktadır. Karasu ve pirina problemimiz yoktur. Yağlarımız yine Türkiye'de hiç olmayan zeminden altı metre aşağıda her tarafı izolasyonlu ve porselen kaplı depomuzda çelik tanklarımızda dinlenmeye alınmaktadır. Kışın 17 derece yazın en çok 22 derecede koruma ve muhafaza altındadır. Hijyenik bakımından yine Türkiye'de zeytinyağı fabrikası olarak tek olduğumuz söyleniyor. Fabrikamızda uluslararası sertifikalı paslanmaz çelikten başka hiçbir kap göremezsiniz.
Zeytinyağı üretimine başladığınız tarihten bugüne kadar müşteri memnuniyetinden bahseder misiniz?
Gerek web sitemizde, gerek sosyal medya araçlarımızda, gerek telefonlarla bize ulaşan müşterilerimizden hep olumlu dönüşler alıyoruz. Müşterilerimiz "bu yağ evimize girdikten sonra başka hiçbir yağ kullanmıyoruz" diyorlar. Hatta yağımızı kullanıp şifa bulan müşterilerimizin teşekkürleri bizi mutlu ediyor. Bu müşterilerimizin internet sitemizdeki yorumlarına bakabilirsiniz. Değerli müşterilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinyağında öncelik ‘güven’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN