Milli şairimiz rahmetle anıldı

Milli şair , ’nın kabulünün 96’ncı yılında ’nde düzenlenen törenle anıldı

Giriş Tarihi: 14.3.2017
Milli şairimiz rahmetle anıldı
'nın kabulünün 96'ncı yılı nedeniyle () Beyoğlu Temsilciliği, milli şair 'u 'ndeki evinin önünde düzenlenen törenle andı.

HOLLANDA'YA TEPKİ
Galatasaray Meydanı'nda saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan tören, milli şairin hayatını kaybettiği Mısır Apartmanı önüne doğru yapılan yürüyüşle devam etti. TÜGVA'lı gençler apartman önüne karanfil bıraktı.
Grup adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Gençlik Vakfı Beyoğlu İlçe Temsilcisi Yunus Ramis Karaoğlu, Türkiye'nin sert virajlar aldığı bir dönemde İstiklal Marşı'nın merhum Mehmet Akif Ersoy'un armağanı olduğunu belirterek, "Bugün ülkemiz yine bir Kurtuluş Savaşı verircesine zor ve keskin virajlar almaya çalışıyor. Haçlı ordusunun Hollanda'da Bakanımız Fatma Betül Sayan'a yaptıkları ortada. Allah'ın izniyle 1071'den bu yana devam eden varlığımız ve özgürlüğümüz bundan sonra da biz gençlerin özverisiyle devam edecektir" dedi.

MÜCADELEYE DEVAM
Yunus Ramis Karaoğlu şöyle devam etti: "Yakın tarihimize bakıldığında 1960, 1971, 1980, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbe girişiminde asıl hedeflenen, ülkenin geleceğini inşa edecek gençleri yok edip, ülkemizin gelecekteki hedeflerine ulaşmasını engellemektir. TÜGVA olarak şimdilik denizde birer damlayız, kısa bir süre içerisinde denizlerin tamamı olacağız. Amacımız ülkemize, bayrağımıza, dinimize ve İstiklal Marşımız'a sahip çıkıp dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynamak istediği oyunların hepsine karşı dimdik durabilecek, milli ve yerli nesil yetiştirmektir. Mücadelemiz nefes aldığımız her an devam edecektir. Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli şairimiz rahmetle anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN