Herkes Çanakkale’de tedavi olacak

Giriş Tarihi: 18.3.2017
Herkes Çanakkale’de tedavi olacak

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Terzioğlu Kampusu içerisinde yeni yapılan 2 binası ile tüm hastalıkları tedavi edecek. Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, “Artık kimse başka illere tedavi olmaya gitmeyecek” dedi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi, modern ve teknolojik binaları ile sağlık alanında Türkiye'nin en önemli üniversite hastaneleri arasında yer alıyor. Kepez ve Terzioğlu Kampusu olmak üzere iki ayrı yerleşkede hizmet veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 271 yatak kapasitesi ve 37 yoğun bakım yatağı ile 2016 yılında 16 bin 250 hastaya yatılı tedavi uyguladı. Hastanenin acil servisine ise yine 2016 yılında 61 bin 112 hasta başvurdu. 2017 yılı sonunda açılması planlanan 550 yatak kapasiteli yeni hastane binası ise toplam 78 milyon liralık maliyeti ile önemli bir sağlık yatırımı olarak dikkat çekiyor. Ocak ayı başında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile ÇOMÜ hastanesi arasında imzalanan "Global Bütçe" protokolü çerçevesinde Çanakkale ve bölgedeki tüm hastalar (yeşil kart, yaşlılık kartı vs) doğrudan, herhangi bir kurumdan sevk almaya gerek kalmadan hastanede tedavi olabiliyor.

YAPAY KULAK TAKILIYOR
ÇOMÜ Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Türkiye'de birkaç merkezde uygulanan "yapaybiyonik kulak takılması" ameliyatlarını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünce "açık kalp ameliyatları, kapak ameliyatları, aort ameliyatları vs." rutin olarak başarıyla yapılan ÇOMÜ Hastanesi'nde kalp ve akciğer yetmezliği hastalarının tedavisinde kullanılan gelişmiş bir yöntem olan ECMO (yapay akciğer) uygulaması yapılmaya başlandı. Organ nakilleri için gerekli ruhsatları tamamlayan ÇOMÜ Hastanesi, kısa bir süre içerisinde organ nakli ameliyatlarını gerçekleştirecek. ÇOMÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, "Hastanemiz tüm sağlık birimlerini bünyesinde bulunduruyor. Çanakkale il genelinde tüm hastalarımızın büyük şehirlerimize gitmelerine gerek kalmadan her türlü tedavileri gerçekleştirilebilecektir. Yeni hastanemiz sadece Çanakkale'ye değil, tüm bölgeye modern sağlık hizmetini sunacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes Çanakkale’de tedavi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN