neden öldü? - Hayatını kaybeden gazeteci ? - İşte ölüm nedeni

Gazeteci 'nun ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu. Talipoğlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada da birçok mesaj paylaşıldı. Peki hayatını kaybeden ? ? İşte ölüm nedeni...

Giriş Tarihi: 22.3.2017 09:07 Güncelleme Tarihi: 22.3.2017 09:08
Tayfun Talipoğlu neden öldü? - Hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu kimdir? - İşte ölüm nedeni

Dün gece evinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan 55 yaşındaki gazeteci yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talipoğlu'nun ölümü sevenlerini yasa boğarken sosyal medyada da birçok mesaj paylaşıldı. Öte yandan ise ölüm nedeni merak edilen Talipoğlu'nun hakkında tüm bilgiler bu başlık altında. ? ? İşte tüm ayrıntılar...

TAYFUN TALİPOĞLU KİMDİR?

1962 yılında Kars'ta doğan Tayfun Talipoğlu, İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1'de, sonra ATV'de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV'de, 1999'dan beri de NTV'de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıydı.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık adlı kitapları bulunan Talipoğlu'nun, Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardı.

Haziran 2008'den itibaret TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programı da sunan Talipoğlu, aynı zamanda Ekim 2007'den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi'ydi. Tayfun Talipoğlu 2015 Genel Seçimleri'nde CHP'nin 5. sıradan Aydın Milletvekili adayıydı.

TAYFUN TALİPOĞLU NEDEN ÖLDÜ?


Candaş Talipoğlu, babası Tayfun Talipoğlu'nun kalp krizinden vefat ettiğini açıkladı.Üçüncü kez kalp krizi geçirdiğini söyleyen Talipoğlu, önceden stent takıldığını söyledi. Kalp krizi geçirdikten sonra doktorlar 45 dakika müdahele ettiğini ama kurtarılamadığını açıkladı. Babasının Ankara'da toprağa verileceğini söyleyen oğul Talipoğlu, defin işlemlerin muhtemelen Perşembe gün olacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayfun Talipoğlu neden öldü? - Hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu kimdir? - İşte ölüm nedeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN