Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ciguli’ye el konuldu

Sosyete kuyumcusu Hayrettin Ertekin'in Iraklı bir doktordan alarak sahiplendiği Ciguli adlı a bir vatandaşın şikayeti üzerine el konuldu. Beşiktaş Çarşısı'nın maskotu olan ve Ertekin'le birlikte bir insan misali günlük hayat yaşayan Ciguli'nin sahibi Ertekin, "Devlet baba bizi ayırdı. Evimize huzur getiren Ciguli'yi bize tekrar geri versinler. Ciguli evde olmadığı için büyük bir sessizlik ve hüzün var" diyor.

Giriş Tarihi: 3.5.2017
‘Ciguli’ye el konuldu

İstanbul Beşiktaş Çarşısı'nda kuyumculuk yapan Hayrettin Ertekin, Iraklı doktor çiftten bir aldı. "Ciguli" adını verdiği maymunu ile günün 24 saatini birlikte geçiren Ertekin'in mutluluğu bir hayvanseverin şikayetiyle son buldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri Ertekin'in Ciguli'yi gerekli izinler almadan sahiplendiğini belirterek maymuna el koydu ve Bursa Karacabey'deki barınağa götürdü. Ciguli'nin tüm aşıları ve bakımlarının düzenli yapıldığını belirten Ertekin, "Devlet baba beni evladımdan ayırmasın" diyerek yetkililerden yardım bekliyor.

HAYATIMIZA RENK KATTI

Bakanlık tarafından el konularak Bursa Karacabey'de bulunan barınağa götürülen Ciguli'ye tekrar kavuşmak için sonuna kadar mücadele edeceğini söyleyen Ertekin, "Ciguli kısa sürede evimizin bir ferdi oldu. Hayatımıza renk kattı. Sabah bizimle kalkıp, beraber kahvaltı masasına otururdu. Ona kendi kendi ördüğüm kazakları, yelekleri giydiriyordum. Bir insanın yapması gereken her şeyi yapıyordu. Beraber yemek yiyip, beraber uyurduk. Ciguli benim ikinci beslediğim maymundu. Benden ayrılmadığı için Beşiktaş çarşı içerisinde omuzumda dolaşıyordu. Nereye gitsem benim yanımdan hiç ayrılmıyordu. Birileri şikayet etmiş. Bakanlık gelip, onu bizim elimizden aldı. Bir haftadır evde adeta ölüm sessizliği var. Devlet baba bizi ayırdı. Evimize huzur getiren Ciguli'yi bize tekrar geri versinler. Ciguli evde olmadığı için büyük bir sessizlik ve hüzün var. Bu duruma daha fazla dayanamadım Ayvalık'a geldim" diye konuştu.

‘Ciguli’ye el konuldu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ciguli’ye el konuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN