Türkiye'nin en iyi haber sitesi

o e müdahil oldu

Kağıthane’de boşanmak üzere olduğu eşini öldüren Recep İnçke’nin davasına de müdahil oldu. Aile kızlarının sürekli şiddet gördüğüne dair raporu mahkemeye sundu

Giriş Tarihi: 3.5.2017
KADEM o cinayete müdahil oldu
İstanbul Kağıthane'de boşanma davası açan eşi Nisa Ece İnçke'yi televizyonun sesini yükseltip üç kurşunla öldüren Recep İnçke'nin davasına Kadın ve Demokrasi Derneği () müdahil oldu. Recep İnçke 7 Aralık 2016'da boşanma davaları sürerken eşi Nisa Ece'yi arayarak konuşmak istediğini söylemiş, Kağıthane'deki evine gelen genç kadını öldürmüştü.

'PSİKOLOJİM BOZUK' DEDİ
İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dün ikinci duruşması yapıldı. Duruşmaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Recep İnçke ile Nisa Ece İnçke'nin annesi Caziya Ece, kardeşleri Bedrettin, Hasan, Sakine Ece'nin yanısıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile KADEM'in avukatları katıldı. Tutuklu sanık Recep İnçke "Psikolojik olarak şu an ifade verecek durumda değilim" diyerek savunmasını daha sonra yapmak istediğini söyledi. Nisa Ece İnçke'nin kız kardeşi Sakine Ece ise "Ablam sürekli eşinden şiddet görüyordu. Hatta bir gün beni telefonla aradı, ağlıyordu. Yanına gittim, yine şiddet görmüştü. Kendisini hastaneye götürdüm" dedi. Ece Ailesi'nin avukatı, kızlarının şiddet gördüğüne dair mahkemeye rapor sundu. Daha sonra KADEM'i temsil eden avukat Kevser Nur Üyümez, davaya müdahillik talebinde bulundu. Mahkeme bu talebi kabul ederek duruşmayı 13 Haziran'a erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KADEM o cinayete müdahil oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN