Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir sonraki şarkı annenize

Giriş Tarihi: 12.5.2017
Bir sonraki şarkı annenize

Kimi anne hasretini dile getiriyor kimi de anneye duyulan sevgiyi. İşte usta yorumculardan dinlediğimiz, annelere armağan edilen şarkılar...

Bu özel günde annenizi hediyelere boğabilir, bir demet çiçekle mutlu edebilirsiniz.
Restoranda güzel bir yemek de fena bir fikir olmayabilir. Tüm günü evde annenizle birlikte ya da onu anarak geçirme planı yaptıysanız size eşlik edecek şarkılar da olmalı.
Anne hasretini, sevgisini dile getiren, çocukların kaç yaşında olurlarsa olsunlar her zaman anne şevkatine ihtiyaç duyduklarını anlatan şarkılardan oluşan bu listeye biz de katkıda bulunmak istedik.
Listenin başında elbette Zeki Müren yorumuyla Annem bulunuyor.
Anne özlemi hiç biter mi? Bitmez.
Usta yorumcu bunu en güzel dile getirenlerden:
"Mazide kalan hatıra gibi/ Şevkatli kollarını aç bana anne/Geceler çok soğuk, sessiz ve karanlık/Üşüdüm, üstümü örtsene anne..."
Yine Annem adlı bir şarkı daha. Bu kez Candan Erçetin söylüyor. Sözler yine çok etkileyici: "Ben kararlı uçarken yolumda/Sen çatık kaşlarının altında/ Her yeni güne sevgiyle başlarsın/Annem sen benim yanıma kalansın. Annem annem/Sen üzülme/Sözlerin hep yüreğimde..."
Ajda Pekkan Ağlama Anne diyor. Sözler Sezen Aksu'ya ait: "Ağlama anne benim için ağlama/Ben de herkes kadar yandım/Sen ne olur çocukluğumu sakla/Tek kalan bu elimde avucumda."
Kibariye Annem'de güçlü sesiyle annesine pişmanlığını dile getirmek isteyenlerin sesi oluyor: "Rastlarsan gözleri yaşlı yavruna/Suçunu bağışla sarıl boynuna/Biz bize yaşarken geldik oyuna/Eller kadir kıymet bilmiyor annem/Senin kadar kimse sevmiyor annem..."
Teoman'ın Oğul'u da anlamlı sözleriyle öne çıkanlardan: "Bir zamanlar dünya sandığım bahçeyi/Ayrık otları dikenler bürüdü/Anne, ben geldim/ Dizlerin duruyor mu başımı koyacak?/Anne, ben geldim/Ben, oğlun, hayırsızın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir sonraki şarkı annenize
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN