‘Bingöl marka şehir olacak’

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl için yapacakları önemli projeleri anlattı. Barakazi, kenti bir marka şehir haline getirmek için büyük çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 17.5.2017 15:14 Güncelleme Tarihi: 17.5.2017 15:14
‘Bingöl marka şehir olacak’

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl için yapılacak proje ve çalışmalarını açıkladı. Kentin çehresini değiştireceklerini, huzur ve barışı sağlayacaklarını belirten Barakazi, Bingöl'ü cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.

Bingöl'ün çehresini değiştirecek projeler

Bingöl'de alt yapı sorunu olmadığını üst yapı sorunlarına da köklü çözümler üreteceğini söyleyen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, "1971 depremi sonrası Kültür Mahallesi'nde yapılan deprem konutları ekonomik ömrünü tamamladı. Bu mahallenin kentsel dönüşümünü yapacağız. Burada mümkün olduğunca hak sahiplerine birer daire verip kalan alanları da Bingöl halkının yararlanacağı sosyal donatı alanları yapmayı planlıyoruz" dedi.

Barakazi şunları kaydetti: "Projemizi toplumun çeşitli kesimleriyle birlikte görüşerek hazırladık. Bin civarında hak sahibi var. Bin 300 konut yapılacak. Şu anda yıkım için ihale yapıyoruz. Öte yandan Bingöl'ün ortasından geçen Çapakçur Vadisi'ni de Ankara'daki Dikmen Vadisi gibi ıslah edip çevresinde bisiklet yolları koşu alanları yaya yürüyüş yolları yapacağız. Belli geniş yerlerine tarihi görünümlü köprüler yapılacak. Bunların dışın at çiftliği kültür evleri, hobi bahçeleri kafeteryalar olacak. Bingöl'ün merkezinde bir sıkışıklık var. Valilikle vardığımız mutabakat çerçevesinde Valilik ve bazı kamu binaları şehrin farklı bir noktasına taşınacak. Valilik ve diğer kamu binalarının alanları meydan yapılacak. Buradaki dar olan yol da genişletilecek."

Bingöl halkının huzuru için de çalışmalar yaptıklarını belirten Barakazi, 'Bingöl'ü belli ilkeler çerçevesinde yönetiyoruz. Benim ilkelerim barış, adalet, kardeşlik özgürlük. Hizmetlerimizde bize oy veren-vermeyen, mezhep, meşrep ayrımı kesinlikle yapmıyoruz. Adil bir şekilde hizmet sunuyoruz. Bingöl'deki tüm farklı siyasi fikirlerin birlikte yaşamasını sağlamak için çalışıyoruz. Psikososyal algıyı değiştirirsek kentle ilgili olumsuz algılar da kendiliğinden değişecek. Bingöl'de huzur ve barış olurse çevre illerde nefes almak isteyen günü birlik tatil yapmak isteyen insanlar Bingöl'e gelecek, yatırımcı buraya gelecek. Zaten şehrimiz coğrafi olarak buna uygun. Huzur ve güveni tesis edersek Bingöl cazibe merkezi olur.' diye konuştu.

Gençlerin ve sporun sosoyal barışa etkisine dikkat çeken Barakazi, "12 Bingöl futbol takımına destek verdik. Bölgesel Amatör Lig'de oynuyorlardı. Geçen yıl 3. Lige çıktılar. Önceden bin 500 civarı olan taraftar sayısı son maçlarda 10 bine yükseldi. Futbol kakımının başarısı toplumsal barışa büyük katkı sağladı. Bir taraftar grubu lideri, yüzden fazla kişiye sporla uyşturucu madde bıraktırdıklarını anlattı. Gençlerin enerjilerini harcayacağı doğru alanlar oluşturunca, barışa ve huzura da katkı sağlıyorsunuz. Bingöl en güvenli 20 il içerisinde yer alıyor. Bingöl merkezde son bir yılda hiç cinayet işlenmedi, intihar olayı yaşanmadı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bingöl marka şehir olacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN