Jandarma, Guinness Rekorlar Kitabı’nda

178’inci yıldönümünü kutlayan Jandarma, 5 bin 754 kişinin katılımıyla düzenlediği “Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı” etkinliğiyle rekor kırdı

Giriş Tarihi: 19.5.2017
Jandarma, Guinness Rekorlar Kitabı’nda
Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşunun 178. yıldönümü etkinlikleri kapsamında 5 bin 754 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen "Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı" etkinliğiyle Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'nın 178. kuruluş yıldönümü faaliyetleri kapsamında, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek amacıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Stadyumu'nda "Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı" konulu rekor denemesi yapıldı. Etkinliğe, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Aselsan personeli ile ailelerinden oluşan 5 bin 754 kişi katıldı. Kesintisiz bir saat süren rekor denemesinde, katılımcılar, Jandarma Binbaşı Ömer Gürdal'ın yüksek sesle okuduğu "Ayyıldız Ruhu" isimli kitabı yerlerinden takip etti.


Kitaplar, farklı illerde öğrenim gören gençlere Jandarma'nın armağanı olarak gönderilecek.

REKOR ALMANYA'DAYDI
Katılımcıların takibi, alanda kurulan kamera ve insansız hava araçlarıyla Guinness yetkililerince izlendi. Bu kayıtlar, rekor denemesinin geçerli sayılabilmesinin ön koşulu sayıldı ve değerlendirmeye alındı. Değerlendirme sonucunda Guinness yetkilileri, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'nin, Almanya'nın 5 bin 405 kişilik "Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı" rekorunu 5 bin 754 kişilik katılımla geçtiğini bildirdi. Katılımcılar rekoru Türk bayrakları ve "En büyük jandarma" sloganlarıyla kutladı. Programın sonunda Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, etkinliğe verdikleri destekten dolayı Aselsan Yönetim Kurulu üyesi Bayram Gençcan'a plaket takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarma, Guinness Rekorlar Kitabı’nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN