Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: İzmir Karaburun'da 4.9 şiddetinde bir daha meydana geldi

Giriş Tarihi: 12.6.2017 15:57 Güncelleme Tarihi: 12.6.2017 16:46
Son dakika: İzmir Karaburun'da 4.9 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi

İstanbul'da da hissedilen meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'ne göre, depremin merkez üssü Ege açıkları büyüklüğü 6.3. AFAD ise depremin büyüklüğünün 6.2 olduğunu açıkladı. Ege'de 4.9 büyüklüğünde iki artçı deprem daha meydana geldi.

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 6,2'lik in ardından 30 dakika içerisinde ikisi 4,9 büyüklüğünde olmak üzere yedi ayrı sarsıntı kaydedildi

Ege Denizi'nde 6,2'lik depremin ardından 30 dakika içerisinde ikisi 4,9 büyüklüğünde olmak üzere yedi ayrı sarsıntı kaydedildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, 15.28'de İzmir'in Karaburun ilçesinin 22,98 kilometre açığındaki 6,2 büyüklüğündeki sarsıntının ardından Karaburun ilçesi açıklarında 30 dakika içerisinde ikisi 4,9 büyüklüğünde olmak üzere yedi ayrı sarsıntı kaydedildi.

Öte yandan, AFAD Genel Merkezinde, depremlere ilişkin kriz masası oluşturulduğu öğrenildi.

Karaburun Belediye Başkanı: can ve mal kaybı yok

Ege Denizi'nde 6,2 büyüklüğündeki deprem, İzmir, İstanbul başta olmak üzere birçok kentte hissedildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre saat 15.28'de, merkez üssü İzmir'in Karaburun ilçesinin 22,9 kilometre açığı olan 6,2 büyüklüğündeki deprem, İzmir, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Manisa, Aydın'da hissedildi.

Deprem sonrasında vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.

Telefon hatlarında da kısa süreli aksamalar oldu.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar kendilerine intikal eden olumsuz bir durumun, can ve mal kaybının olmadığını belirtti.

İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Metin Saroğlu da depremle ilgili merkeze ulaşan can kaybı, yaralanma ya da maddi hasar bilgisinin bulunmadığını, tüm ekiplerin Karaburun, Mordoğan ve kıyı yerleşimlerde incelemelerini sürdürdüğünü kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: İzmir Karaburun'da 4.9 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN