Boya fabrikası 3 saatte kül oldu

Giriş Tarihi: 3.7.2017
Boya fabrikası 3 saatte kül oldu
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan matbaa boyası üreten fabrikada çıkan yangın 3 saat sonra kontrol altına alındı. Fabrika ve üretimde kullanılan makineler kül oldu.
Çerkezköy ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) özel bir şirkete ait yaklaşık 3 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikada dün sabah erken saatlerde çıkan yangın kısa sürede yayıldı. Organize Sanayi Bölgesi itfaiyesinin yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de yangına müdahale etti.
Yaklaşık 3 saat süren çalışma sonrası yangın, diğer fabrikalara sıçramadan kontrol altına alındı. İtfaiyenin soğutma çalışmalarının ardından yangının boyutu da ortaya çıktı.
Fabrika ve makineler kullanılamaz hale geldi. 39 yıllık fabrikada milyonlarca liralık zarar olduğu ifade edildi. İtfaiye erlerinin müdahalesiyle alevlerin, fabrikanın arkasındaki solvent tanklarına ulaşması engellendi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma sürüyor.
Fabrika sahibi Ömer Asım Eralp (üstte) "Çok şükür bir can kaybı yok. Mala gelen Allah'tan. Takdir-i ilahi yapacak bir şey yok. Yeniden inşa edip devam edeceğiz" dedi.

'İTFAİYE ÖZVERİYLE ÇALIŞTI'
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan (sağda) da itfaiye ekiplerinin özverili çalışması sonucu yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boya fabrikası 3 saatte kül oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN