Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babadan oğula oto hırsızlık çetesi

Giriş Tarihi: 11.7.2017
Babadan oğula oto hırsızlık çetesi

Üç ilde 16 ayrı oto hırsızlığı eylemine karışan 5 kişi yakalandı. Şüphelilerden ikisinin baba-oğul olduğu, diğer şüphelinin oğlunun da aynı suçtan cezaevinde bulunduğu ortaya çıktı

İstanbul başta olmak üzere Ankara ve Kocaeli'de 16 ayrı kişinin aracını çaldıkları tespit edilen 5 kişilik oto hırsızlığı çetesi düzenlenen baskınla gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin ikisinin baba oğul oldukları, birinin oğlunun ise yine aynı suçtan cezaevinde bulunduğu öğrenildi. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekiplerince yakalanan çete ile birlikte 10 adet araç parçalanmış halde ele geçirildi.

OĞLU AYNI SUÇTAN CEZAEVİNDE
Yakalanan şüphelilerin hemen hepsinin daha önceden poliste benzer suçlardan kayıtlarının olduğu öğrenildi. Şüpheliler Ahmet Y. (51) ve Ümit Y. (31) nin baba oğul olarak bu işi yaptıkları, Mehmet G.'nin (52) oğlunun ise aynı suçtan cezaevinde bulunduğu tespit edildi.

ÇAL, PARÇALA, SAT
Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekiplerinin teknik ve fiziki takibi sonucu geçtiğimiz hafta İstanbul'da yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınan, şüphelilerin çaldıkları aracın şasi numarasını değiştirip sattıkları kişilerden tekrar çalıp bir başkasına sattıkları ya da parçalayarak sattıkları tespit edildi. Oto hırsızları bu yöntemle bir araçtan neredeyse 3 otomobil parası elde ediyordu. Polis operasyonunda yine aynı şekilde parçalanmış tam 10 adet araç ele geçirildi. Bununla birlikte iki adet otomobil de sağlam halde bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından şüpheliler; Ahmet Y. (51), Ümit Y.(31), Mehmet G. (52), İlhan Ç. (29) ve Tayfun Y. (23) adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babadan oğula oto hırsızlık çetesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN