Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hainler öldürdü İbrahim yaşattı

15 Temmuz gecesi FETÖ’cü vatan hainlerinin kalleş kurşunuyla 15 yaşında can veren Halil İbrahim Yıldırım’ın beş organı beş kişiye hayat verdi. Baba Bahattin Yıldırım “O hainler öldürdü, biz yaşattık” dedi

Giriş Tarihi: 14.7.2017
Hainler öldürdü İbrahim yaşattı
Halil İbrahim Yıldırım, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini öğrenmiş ve hemen İstanbul'daki Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne gitmişti. Çevik Kuvvet binasına yaklaştıklarında bir hainin sıktığı kurşun, çocuğun başına isabet etti. Bir anda yere yığıldı. Baba, oğlunu hemen hastaneye kaldırdı. Hainlerin darbe girişimi bastırıldı ancak yoğun bakımda tedavi gören çocuğun beyin ölümü gerçekleşti. Doktorlar, babaya "Çocuğunuzun organlarıyla başka hayatlara can olabilirsiniz" dedi. Baba da demokrasi şehidi olan oğlunun iki böbreğini, karaciğerini, kalbini ve kornealarını bağışladı. O organlar beş kişiye hayat verdi. Baba Yıldırım "Bir Halil İbrahim gider, bu vatan için yüzlerce Halil İbrahim gelir. Vatan sağ olsun" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği'nde Halil İbrahim Yıldırım'ın mezarını ziyaret etti.

'GİDERKEN CAN OLDU'
Halil İbrahim'in cenazesi, Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği'ne defnedildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın önceki gün şehitliği ziyaret ederek şehit yakınlarının acılarını yürekten paylaştığı sırada anne Gazel ve baba Bahattin Yıldırım da oğullarının kabri başındaydı. O anları baba "Cumhurbaşkanımız bize hep güç verdi. Erdoğan'ı oğlumun kabri başında görünce, 'Cumhurbaşkanım, benim oğlum Halil İbrahim 15 yaşında şehitlik mertebesine yükseldi. En genç şehitlerden biri benim oğlum' dedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gözleri doldu. Daha fazlasını anlatamadım. 'Biz oğlumun organlarıyla 5 kişiye hayat verdik. FETÖ'cü hainler gibi öldürmedik, yaşattık' diyemedim. Cumhurbaşkanımızı daha fazla üzmek istemedim. Zaten onun gözleri dolu doluydu" dedi. Anne Gazel Yıldırım ise gözyaşları içerisinde "Oğlum öldü ama giderken başka hayatlara can oldu. Şimdi onların iyi olduğunu öğrenmek bana güç veriyor. Devlet, millet sağ olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainler öldürdü İbrahim yaşattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN