Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her türlü malzemeye yazı yazıyor

Giriş Tarihi: 17.7.2017 11:37
Her türlü malzemeye yazı yazıyor

’in Burhaniye ilçesinde, Ören çarşısındaki hediyelik eşya dükkanında değişik ürünlere yazılar yazan Sinan Oral, su hariç her şeyin üzerine yazı yazıyor

İşi bir arkadaşından öğrendiğini anlatan Oral, cam, metal, ağaç ve mermere yazdığını söyledi.

Burhaniye'de babasına ait hediyelik eşya dükkanında değişik ürünlerin üzerine yazılar yazan 32 yaşındaki Sinan Oral, yazı yazmaya hobi olarak mermerle başladığını söyledi. Su hariç her türlü düz zemine yazı yazdığını anlatan Sinan Oral, işyerindeki birçok ürünü kendilerinin ürettiğini söyledi. Çeşitli cisimlere değişik yazılar yazdığını anlatan Sinan Oral,"Hobi olarak bu işe başladım. Ayvalık'ta bir arkadaşım vardı. Kendisi şu anda doktor oldu. Yazmayı ondan öğrendim.

Küçük yaşlarda mermer oyarak başladım bu işe. Sonra bu levha aklıma geldi. Dikkat çekmek amaçlı bir yazıydı. Bayağı da ilgi gördü. Yaz tatillerinde böyle babama yardımcı oluyorum. Alınyazısı hariç her şeyi yazıyoruz. Anahtarlık, kolye. bileklik, cam, taş ve su hariç her şeye yazıyoruz. Gittim sanayiden büyük bir mermer aldım. Oyarak mermerde başladım yazmaya. Sonra da cama döndük. Sonra metaller, değişik üstü düzgün olan her şeye yazmaya başladım. İşimi severek yapıyorum. Sattığımız çoğu ürünler kendimizin. Polyester, magnetler, saatler, yıldızlar, anahtarlıklar yapıp satıyoruz. Piyasaya hareketlilik kazandırıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her türlü malzemeye yazı yazıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN