Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram bereketi yıl boyu sürecek

“Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla kampanyasını tanıtan , dünyanın farklı coğrafyalarında, yüzbinlerce mazlumun sofrasına bu yıl da kurban eti ulaştırmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 3.8.2017
Bayram bereketi yıl boyu sürecek
Türk ı, "Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası"nı bir basın toplantısıyla tanıttı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Bu sene 'Kurban bereketi yıl boyu sürsün' sloganıyla bu organizasyonumuzu sizlerle paylaşıyoruz. Biliyorsunuz Kızılay'ın bir kurban modeli var. Kızılay'ın kurban modeli aslında onun sadece 'nın sürecinde değil, 365 gün bu kurban bereketi devam ettirmemizi sağlayan bir model. Ülke içerisinde 650 bin insana, ülke dışında da yaklaşık 1 milyon 300 bin insana, toplamda 1 milyon 950 bin insana bu kurban bereketini taşımayı arzu ediyoruz." şeklinde konuştu.

SEFERBERLİK BAŞLATTIK
Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kınık, Kurban Bayramı'nın bereket ve neşesinin tüm dünyada yaşanması için büyük bir seferberlik başlattıklarını ifade ederek, "Kurban etleri, hijyenik bir şekilde konservelere dönüştürülüyor. Bu yöntem sayesinde kurban etleri yıl boyunca sağlıklı bir şekilde ihtiyaç sahipleri tarafından tüketilebilecek" ifadesini kullandı. Kınık, bu yılki kurban fiyatlarının geçen yılın da altına çektiklerini, yurt içinde 740, yurt dışında ise 500 lira olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram bereketi yıl boyu sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN