Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aylık kiraladığı evi yıllık kiraya vererek dolandırdı

Adana’da Gökhan Küleğ, kiralık evi internet üzerinden 6 farklı kişiye yıllık olarak kiralayarak 35 bin lira topladı. Polis, müşteri kılığında dolandırıcıyı yakaladı

Giriş Tarihi: 13.8.2017
Aylık kiraladığı evi yıllık kiraya vererek dolandırdı
Adana'da aylık kiraladığı evi kendi eviymiş gibi internet üzerinden vatandaşa yıllık olarak kiralayan Gökhan Küleğ, 6 kişiyi 35 bin lira dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

SUÇ DOSYASI KABARIK
Olay merkez Seyhan ve Çukurova ilçelerinde meydana geldi. Dolandırıcılıktan çok sayıda suç kaydı bulunan Gökhan Küleğ (39) iddiaya göre aylık olarak kiraladığı evleri internet üzerinden yıllık kiralığa çıkardı. Kendisini emlakçı olarak tanıtan Küleğ'in ilk kurbanı Emine Şenöz (42) oldu. Sahte emlakçıyla buluşarak evi gezen ve beğenen Şenöz, Gökhan Küleğ'e 11 bin 250 lira verdi. Sahte emlakçı, yine aynı yöntemle bağlantıya geçtiği Nihal Özyılmaz'dan yıllık ev kirası olarak 9 bin, Hüseyin Özipek'ten 6 bin 500, Duygu Saydam'dan 5 bin, Ahmet Beylen'den 2 bin 300 ve Hafize Özdemir'den de 950 lira olmak üzere toplam 35 bin liralık vurgun yaptıktan sonra kaçtı. Dolandırıldıklarını anlayan vatandaşlar soluğu polise şikayette bulundu. Polis, Küleğ ile 'müşteri' kılığında bağlantı kurarak bir evi kiralamak istediğini söyledi. Küleğ, söz konusu adrese geldi ve evi gezdirirken gözaltına alındı.

BİR MAĞDUR DAHA ÇIKINCA...
Gökhan Küleğ'e ilk önce ev hapsi cezası verildi ancak zanlı başka bir 'kiracının' şikayeti üzerine adliye çıkışı tekrar gözaltına alındı. Sabıkalı Küleğ hakkındaki suçlamaları kabul etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aylık kiraladığı evi yıllık kiraya vererek dolandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN