Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Hastanesi’nde müthiş operasyon

Doğuştan dış idrar deliği testislerinin arasında olan 2 yaşındaki Rüzgar Bağro’ya ağız içinden alınan parçayla idrar kanalı yapıldı

Giriş Tarihi: 14.8.2017
Cizre Devlet Hastanesi’nde müthiş operasyon
'ın ilçesinde doğuştan dış idrar deliği testislerinin arasında olan hipospadias hastası 2 yaşındaki Rüzgar Bağro, ağzından alınan parça ile yapılan başarılı ile sağlığına kavuştu.

BÖLGENİN LİDERİ...
Cizre Devlet Hastanesi'nin üroloji Uzmanı Op. Dr. İsmail Başıbüyük, "Minik hastaya iki aşamalı bir cerrahi uygulama gerçekleştirdik. Operasyonun ilk aşamasını hastamız 1 yaş civarında iken yaptık ve ağız içinden aldığımız 3-4 santimetrelik bir parçayı idrar kanalına döşedik. Bir yıl sonra operasyonun ikinci aşaması olan kısmı yaptık ve ağzından ikinci kez aldığımız parçayı tekrar idrar kanalına döşedik ve idrar kanalının tüp kısmını yaptık. Ameliyattan önce idrarını testislerinin arasından yapan hastamız şimdi gayet rahat bir şekilde idrarını pipisinin ucundan yapabilmektedir. Bu durum hem hastamız hem de bizler için çok büyük mutluluk vermektedir" dedi. Cizre Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Hidayettullah Erzen ise, "Hastanemiz güçlendirilmiş ikinci basamak bir ilçe devlet hastanesidir. Çevre ilçelerde yapılamayan birçok zor vakalar özverili uzman hekimlerimiz sayesinde başarılı şekilde burada gerçekleştirilmektedir. Böylece hastaların uzak yerlere sevk edilmesine gerek kalmıyor. İyi sonuçları görünce mutlu oluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cizre Devlet Hastanesi’nde müthiş operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN