Maganda kurşununa iki yıl dayanabildi

Giriş Tarihi: 14.8.2017
Maganda kurşununa iki yıl dayanabildi

İstanbul’da 2 Ağustos 2015’te yolda yürürken bir magandanın silahından çıkan kurşun yüzünden felç olan liseli Ahmet Emre Çavuş, dün hayatını kaybetti

İstanbul'da Gazi Mahallesi'nde 2 Ağustos 2015'te arkadaşlarıyla yolda yürürken bir magandanın silahından çıkan kurşunla omuriliği zedelenerek felç olan lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş, dün yaşamını yitirdi. Sporcular, sanatçılar ve siyasilerin ziyaret ettiği Ahmet'in ölümü ailesini yasa boğdu.
Olay tarihinde 17 yaşında olan, kaldırıldığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde omuriliğinin zedelendiği belirlenen Ahmet Emre Çavuş, göğsünün altından itibaren felç oldu. Yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi olan iki çocuk babası Bülent Çavuş ile Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu'na hizmet veren taşeron firmada "bakıcı anne" eşi Zeynep Çavuş iki yıldır gece gündüz evlatlarıyla ilgilendi. Oğlunun yanından ayrılamayınca işsiz kalan annesi Zeynep Çavuş ve eşi yıllık 190 bin TL'ye ulaşan fizik tedavi giderini karşılayamaz hale geldi. Siyaset, spor, müzik dünyasından çok sayıda isim de liseli genci ziyaret etti. Aile ve dostlarının çabası ile sürdürülen tedaviye Ahmet Emre Çavuş olumlu yanıt vermeye başladı.
Son dönemde durumunda düzelme görülen ancak son bir haftada kötüye giden Ahmet Emre, yeniden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne götürülürken önceki gün yoğun bakım ünitesinde bilincini kaybetti. Testlerde, Ahmet Emre Çavuş'un kasıklarında gizli enfeksiyon tespit edildi. Liseli genç dün sabaha karşı kurtarılamadı. Anne ve babası yıkılan Ahmet Emre Çavuş'un cenazesi bugün Sultangazi Cemevi'nde yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.


Vurulduğunda 17 yaşında olan Ahmet Emre Çavuş'u şarkıcı Yeşim Salkım ile ünlü oyuncular Ahmet Kural ve Murat Cemcir de ziyaret etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maganda kurşununa iki yıl dayanabildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN